Lyon sahá po pátém titulu za sebou

PAŘÍŽ

Fotbalisté Lyonu mohou už v příštím kole slavit obhajobu titulu. Po sobotním vítězství 2:1 nad Nice mají čtrnáctibodový náskok před druhým Bordeaux, které bez zraněného Vladimíra Šmicra pouze remizovalo 0:0 se San Etienne. Pronásledovatel lídra francouzské ligy může získat už jen patnáct bodů, Lyon tak má na dosah rekordní pátý titul za sebou.

Dnešní zápas 34. kola favorit zvládl, ačkoliv po vyřazení ve čtvrtfinále Ligy mistrů hrál bez Sylvaina Wiltorda, Johna Carewa, Mahamadoua Diarry a Francoise Clerka.

Penalta v poslední minutě zachránila adeptům na účast v Lize mistrů z Lensu remízu 1:1 s Paris St. Germain. Pokutový kop nařízený za faul Maria Yepese, který byl navíc oceněn červenou kartou, proměnil brazilský útočník Jussie. Týmu Paris St. Germain, v jehož obraně odehrál celý zápas David Rozehnal, tak na poslední chvíli unikla šance na první vítězství na hřišti soupeře od loňského listopadu. Do vedení hosty poslal v 76. minutě útočník Pobřeží slonoviny Bonaventure Kalou.

Lens má na čtvrtém místě stále dvoubodovou ztrátu na Lille, které rovněž pouze remizovalo na hřišti finalisty Ligového poháru Nancy. V dresu AS Monako odehrál celý zápas reprezentant Jaroslav Plašil a slavil s domácími vítězství 1:0 nad Marseille a posun na 11. místo.

Francie - 34. kolo
Lens - Paris St. Germain 1:1 (90. Jussie z pen. - 76. B. Kalou), Ajaccio - Toulouse 1:0 (65. K. Diawara), Bordeaux - St. Etienne 0:0, Lyon - Nice 2:1 (23. Fred, 52. Malouda - 39. Ederson), Mety - Troyes 2:4 (61. Uadah, 90.+1 Gueye - 29. vlastní Medjani, 52. Dallet, 67. Nivet z pen., 89. Grax), Monako - Marseille 1:0 (27. Chevanton), Nancy - Lille 0:0, Štrasburk - Nantes 0:1 (29. Capoue).