Kaká zařídil hattrickem vítězství AC Milán

ŘÍM

Fotbalisté AC Milán v neděli porazili v italské lize Chievo 4:1 hlavně díky hattricku Brazilce Kaká, který třikrát skóroval ve druhém poločase. Čerstvý semifinalista Ligy mistrů od 13. minuty prohrával, ale Nesta brzy vyrovnal a po přestávce na San Siru předvedl parádní představení Kaká.

V 70. minutě z penalty po ruce jednoho z hostujících hráčů Brazilec otočil skóre a hattrick zkompletoval v nastaveném čase. Marek Jankulovski sledoval skvělý výkon svého spoluhráče z lavičky. AC si tak udržel na druhém místě dvoubodový náskok před Interem.

AS Řím dál bojuje o postup do Ligy mistrů a výhrou 3:1 nad Lecce opět zvýšil své naděje. Domácí hráči se ujali vedení ve 20. minutě díky proměněné penaltě Brazilce Manciniho. O tři minuty později zvýšil náskok rumunský obránce Chivu a na 3:0 upravil znovu Mancini.

Římané se tak minimálně do večerního utkání Fiorentiny, která hraje na půdě prvního Juventusu, posunuli na čtvrtou příčku zajišťující účast v předkole Ligy mistrů. Lecce se naopak vzdaluje záchrana v nejvyšší soutěži.

Výsledky - 33. kolo:
AC Milán - Chievo 4:1 (62., 70. z pen. a 90+1. Kaká, 28. Nesta - 13. Pellissier), Siena - Lazio Řím 2:3 (24. Vergasola, 40. Chiesa - 14. Mauri, 22. Rocchi, 50. Dabo), AS Řím - Lecce 3:1 (20. z pen. a 73. Mancini, 23. Chivu - 90+3. Delvecchio), Cagliari - Palermo 1:1 (45. Suazo - 90+4. Di Michele), Parma - Reggina 4:0 (12. Bresciano, 35. Simplicio, 65. Contini z pen., 79. Dessena), Empoli - Sampdoria 2:1 (29. a 47. Busce - 60. Flachi z pen.), Messina - Treviso 3:1 (14. Floccari, 71. Sculli, 73. Di Napoli - 15. Fava).