Hamburk ztrácí na Bayern už jen o čtyři body

Fotbalisté Hamburku opět dokázali využít zaváhání mistrovského Bayernu Mnichov a po nedělním vítězství 2:0 nad Mönchengladbachem se vedoucímu týmu tabulky přiblížili na rozdíl čtyř bodů. Pět kol před koncem sezóny tak ještě více zdramatizovali boj o titul.

K vítězství Hamburk nasměroval Van der Vaart gólem z penalty ve 34. minutě. Výhru domácích, v jejichž týmu odehrál celý zápas David Jarolím, ve třetí minutě nastavení pečetil střídající Takahara. V obraně Mönchengladbachu nastoupil Milan Fukal.

V boji o přímý postup do hlavní soutěže Ligy mistrů má nyní Hamburk tříbodový náskok před třetími Brémami. Čtvrtý tým Schalke 04 ztratil body na hřišti posledního Duisburgu, s nímž remizoval 1:1.

Německo - 29. kolo
Duisburg - Schalke 1:1 (39. vlastní Poulsen - 85. Larsen), Hamburk - Mönchengladbach 2:0 (34. van der Vaart z pen., 90.+3 Takahara).