Barcelona bez Ronaldinha neporazila Santander

MADRID

Fotbalisté Barcelony nedokázali v neděli ve španělské lize vyhrát na hřišti čtrnáctého Santanderu, i po remíze 2:2 si však v čele tabulky udrželi jedenáctibodový náskok. V sobotu totiž získal pouze bod i druhý Real Madrid, na který se dotáhla Valencie.

Barceloně chyběl v dnešním utkání Ronaldinho, který si v duelu Ligy mistrů s Benfikou pohmoždil nohu. I bez nejlepšího hráče světa šli hosté do vedení, o které se desátou brankou v sezoně zasloužil Larsson. Racing však skóre bleskově otočil dvěma góly během čtyř minut. Porážce Barcelony zabránil ještě v prvním poločase svou 23. trefou nejlepší střelec španělské ligy Eto'o, po přestávce už gól nepadl.

Fotbalisté Pamplony po dvou porážkách zvítězili na půdě Alavésu 2:1 a upevnili si čtvrté místo zajišťující postup do Ligy mistrů. Navíc jsou jen bod za Realem a Valencií. Osasuna se ujala vedení po brance Kamerunce Weba, další gól přidal v 55. minutě hlavou Srb Miloševič.

Domácí mohli snížit v 68. minutě poté, co byl za úmyslnou hru rukou ve vápně vyloučen obránce Pamplony Flaňo. Nařízenou penaltu ale Australan Aloisi neproměnil. Alavésu se povedlo skórovat až v 90. minutě, víc už ale nestihl.

Španělsko - 32. kolo
Espaňol Barcelona - Atlético Madrid 1:1 (82. Pandiani - 47. Gabi), Bilbao - Mallorca 1:1 (3. Yeste - 23. Arango), Alavés - Pamplona 1:2 (90. Bodipo - 13. Webo, 55. Miloševič), FC Sevilla - Zaragoza 1:1 (90.+2 Maresca - 46. García), Santander - Barcelona 2:2 (19. Antonito, 23. Serrano - 18. Larsson, 33. Eto'o).