Rubriky:

Evropské ligy

Fotbalista Šmicer boj o start na MS nevzdává

12. dubna 2006 11:09 - BORDEAUX

Vladimír Šmicer se už šest týdnů na fotbal jen dívá z tribuny a ještě přinejmenším měsíc si na svůj návrat na trávník počká. Přesto stále doufá, že ho přetržená šlacha v pravém koleně o start na červnovém mistrovství světa nepřipraví. V rozhovoru se zpravodajem ČTK řekl, že si svou absenci v Německu vůbec nepřipouští.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Zatím ale ještě nemůže ani pořádně běhat, natož kopat do míče. "Budu rád, když nastoupím v posledním ligovém kole 13. května proti Marseille. Všichni mě však ujišťují, že do mistrovství světa budu v pořádku. Naštěstí po skončení ligy bude ještě dost času na to dát se do kupy," řekl Šmicer.

V reprezentaci je od října 1993, nejdéle ze všech hráčů, ale na mistrovství světa stejně jako nikdo ze současné generace ještě nehrál. "Těším se na to celou dobu, co hraju fotbal, a nechci o šampionát přijít. Ale musím mít jistotu, že budu mužstvu něco platný. Rozhodně bych tam nechtěl jet za odměnu," řekl dvaatřicetiletý fotbalista.

Bylo to nevinné

Zraněný je od 25. února, osudným se mu stal zápas proti Metám. "Bylo to docela nevinné. Střílel jsem z voleje, soupeř mě kopl do paty a mě píchlo pod kolenem. Na sraz nároďáku před Tureckem jsem odjel, ale věděl jsem, že to nepůjde. Za čtrnáct dnů na tréninku šlacha praskla úplně," popsal zranění, které není příliš obvyklé. "Neznám nikoho, kdo by to měl, nesetkali se s tím ani zdejší doktoři. Proto jsem pro jistotu odjel do Německa, abych se ujistil, jestli se léčím správně," vysvětlil Šmicer svůj týdenní pobyt u specialisty v Řezně.

Po čtrnáctidenním klidu již rehabilituje a cvičí. "Snažím se udržovat ve formě, denně čtyři hodiny něco dělám, jezdím na kole, posiluju nohu ve vodě. Příští týden už budu moci začít běhat, ale jde to pomalu," posteskl si Šmicer.

Nucená přestávka ho mrzí o to víc, že před zraněním se mu na trávníku dařilo. Nastupoval v základní sestavě, dal tři góly a pomohl týmu do popředí tabulky. V Bordeaux, které před rokem bojovalo jen o záchranu, teď vládne euforie. Tým je na druhém místě a hraje o Ligu mistrů.

Vhodně doplněný kádr

"Velmi dobře doplnili kádr o sedm hráčů. Když teď neprohrajeme v Lille, tak skončíme nejhůř třetí, ale my chceme být druzí a postoupit do Ligy mistrů přímo," prohlásil Šmicer.

Ve srovnání s předchozím působením v Liverpoolu se cítí mnohem lépe. "Nechtěl jsem sedět na lavičce. Tady vím, že když mám formu, tak budu hrát. Až na to zranění jsem maximálně spokojený," řekl Šmicer. Smlouvu má až do roku 2007, ale nevylučuje, že by zůstal v Bordeaux ještě déle. "Fyzicky se cítím skvěle, mám stále rychlost a i život tady je pohodovější než v Anglii. Mám tady větší klid, mohu vyjít do města a tolik lidí mě nezastavuje," dodal český fotbalista.

Jen na svůj oblíbený golf se prý v tomto roce ještě nedostal. Po zkušenostech z Anglie, kde je hra gentlemanů velmi populární, přitom patří ve svém současném působišti k elitě. "V Anglii to hráli spoluhráči skvěle, ale tady jsem špičkový hráč," usmál se Vízek. Více než na golf se ale letos ve Francii dostal na kolo. "Jezdím, terény jsou tu výborné. Třeba 44 kilometrů dlouhá stezka až k moři, to je pohoda," uvedl Šmicer. Za daných okolností pro něj nebyl problém najít si čas, aby se přijel podívat za českými cyklisty před startem světového šampionátu na dráze, které v Bordeaux začne ve čtvrtek.

ČTK, Sport.cz

Zrušit