Baroš rozhodl dvěma góly birminghamské derby

LONDÝN

Milan Baroš vstřelil v utkání anglické fotbalové ligy dvě branky a Aston Villa porazila v městském derby Birmingham 3:1. Domácí se Barošovou zásluhou dostali do vedení v desáté minutě, osmým gólem v sezóně pak český útočník stanovil konečný výsledek dvanáct minut před koncem.

Útočník Milan Baroš na tréninku fotbalové reprezentace.

Jiří Jarošík a Martin Latka se neobjevili ani na lavičce hostujícího mužstva. Na první Barošovu trefu odpověděl Birmingham v 26. minutě, když z dvaceti metrů přesně vypálil Sutton. V druhé půli ale byl domácí tým mnohem aktivnější, vytvořil si více gólových šancí a v 56. minutě šel znovu do vedení.

V závaru před brankou City se nejlépe zorientoval Cahill a akrobatickou střelou skóroval. Třetí gól Aston Villy pak dal po kombinační akci Baroš a Birminghamu tak nadále patří sestupová pozice.

Fotbalisté Liverpoolu dokázali zvítězit na hřišti Blackburnu a přiblížili se tak na rozdíl tří bodů druhému Manchesteru United; ten má však ještě zápas k dobru. Jediný gól Liverpoolu vstřelil v 29. minutě Robbie Fowler.

Anglie - 34. kolo:
Aston Villa - Birmingham 3:1 (10. a 78. Baroš, 56. Cahill - 26. Sutton), Blackburn - Liverpool 0:1 (29. Fowler).