Manchester United vyhrál a odložil korunovaci Chelsea

Fotbalisté Manchesteru United vyhráli v utkání 35. kola Premier League 2:1 na hřišti Tottenhamu a odložili možnou korunovaci Chelsea, která má tři kola před koncem náskok devíti bodů. United mohou získat titul pouze v případě, že budou ve zbývajícím programu stoprocentně bodovat a Chelsea vše prohraje. Navíc výrazným rozdílem, neboť má lepší skóre.

Za výhrou dnes Chelsea nasměroval nejlepší kanonýr mužstva Lampard střelou zpoza pokutového území. Před přestávkou se sice úřadujícím mistrům zranila brankářská jednička Čech, ale jeho náhradník Cudicini byl v druhém poločase prakticky bez práce. I proto, že hned v 47. minutě šel předčasně pod sprchy Carsley za hrubý faul na Drogbu.

Útočník z Pobřeží slonoviny se soupeři pomstil čtvrt hodiny nato, když hlavičkou zvýšil na 2:0. V 74. minutě sice Lampard neproměnil velkou šanci v podobě nepřímého kopu z pokutového území, jen o několik sekund později však uzavřel skóre střelou do levého horního růžku Ghaňan Michael Essien. Rooney tentokrát zazářil

Šanci oslavit druhý titul za sebou budou mít fotbalisté Chelsea za dva týdny, kdy se po pauze pro semifinále Anglického poháru utkají právě se svým nejbližším pronásledovatelem Manchesterem.

Tým United dnes vyhrál 2:1 na hřišti Tottenhamu a rehabilitoval se za páteční remízu s Portsmouthem. Zároveň si prakticky zajistil pro příští sezonu účast v hlavní soutěži Ligy mistrů. Stále alespoň v předkolo doufá Tottenham, jeho městský rival Arsenal však může stáhnout jeho náskok na čtvrtém místě tabulky na jediný bod.

Oba góly Manchesteru vstřelil již v prvním poločase Wayne Rooney, jehož páteční výkon označil trenér Alex Ferguson za nejhorší v sezoně. Mladý anglický reprezentant se poprvé trefil po akci Ruuda Van Nistelrooije a Cristiana Ronalda, podruhé skóroval z přihrávky Pak Či-Songa, jenž obral o míč svého zmatkujícího krajana I Jong-pchjo. Ve druhém poločase Jermaine Jenas pouze snížil.

Zbývající dnešní utkání West Bromwich - Bolton má výkop ve 21:00.

Anglie - 35. kolo:
Tottenham - Manchester United 1:2 (53. Jenas - 8. a 36. Rooney), Charlton - Portsmouth 2:1 (76. Hughes, 83. D. Bent - 40. D'Alessandro), Chelsea - Everton 3:0 (28. Lampard, 62. Drogba, 74. Essien), Middlesbrough - West Ham 2:0 (41. Hasselbaink, 57. Maccarone z pen.), Sunderland - Newcastle 1:4 (32. Hoyte - 60. Chopra, 61. Shearer z pen., 66. N'Zogbia, 87. Luque).