Evropské ligy

Monako - Marseille 4:0

Monako porazilo Marseille a je nejproduktivnějším týmem elitních lig

26. listopadu 2016 19:49 - Monako

Fotbalisté Monaka deklasovali ve 14. kole francouzské ligy Marseille 4:0 a se 43 vstřelenými brankami jsou nejproduktivnějším týmem pěti elitních soutěží. Více gólů na kontě mělo po stejném počtu zápasů z francouzských týmů naposledy v sezóně 1969/70 St. Etienne, které se pyšnilo 49 trefami. Monako se posunulo do čela tabulky Ligue 1 o skóre před Nice, které má ale nedělní zápas s Bastií k dobru.

Eric Gaillard, Reuters

Třetí vítězství po sobě si knížecí celek zajistil už v prvním poločase, po kterém zásluhou dvou branek Germaina a jedné Boschiliovy trefy vedl 3:0. V závěru ještě pojistil výhru střídající Carrillo. Monako takovým rozdílem porazilo Olympique poprvé v historii.

Záložník Jaroslav Plašil asistencí přispěl k vydřenému vítězství Bordeaux v zápase s Dijonem. Dvě minuty před koncem za stavu 1:2 nacentroval od rohového praporku na Kamana a ten vyrovnal. V nastavení pak tentýž hráč dokonal obrat a Bordeaux pošesté v řadě bodovalo.

Francouzská fotbalová liga - 14. kolo:
Monako - Marseille 4:0 (29. a 39. Germain, 23. Boschilia, 90.+1 Carrillo)
Bordeaux - Dijon 3:2 (88. a 90.+3 Kamano, 48. Rolan - 44. Abeid, 62. Tavares)
Caen - Guingamp 1:1 (79. Rodelin - 85. De Pauw)
Mety - Lorient 3:3 (75. a 78. Vion, 11. Falette - 54. a 61. z pen. Moukandjo, 16. Waris)
Montpellier - Nancy 0:0
Nantes - Lille 0:0