Rubriky:

Evropské ligy

Ujfaluši věří, že okoření sezónu postupem do Ligy mistrů

19. dubna 2006 09:42

Čtyři kola zbývají do konce italské Serie A a stále je o co hrát. Tomáš Ujfaluši sice s Fiorentinou nemůže myslet na boj o titul, postup do příštího ročníku Ligy mistrů je ale stále reálný. "Potřebovali bychom, aby AC Milán bojoval až do posledního kola o titul a pak měl velikou motivaci porazit AS Řím," říká český reprezentant v rozhovoru pro Právo.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Fiorentina vyhrála v Trevisu 3:1 a vy jste u toho chyběl. Proč?
Měl jsem trest za žluté karty. Zápas jsem sledoval doma v televizi. Nebyl jsem nervózní, věřil jsem v naše vítězství, ale určitě bych se cítil lépe na trávníku.

Útočíte na účast v Lize mistrů. Jak reálně vidíte své šance?
Věřím, že si s Fiorentinou Ligu mistrů zahraji, ale bude to ještě hodně těžké. Do konce soutěže zbývají čtyři kola a bodové rozdíly nejsou velké. Potřebovali bychom, aby AC Milán bojoval až do posledního kola o titul a pak měl velikou motivaci porazit AS Řím.

Jací soupeři čekají vás?
V nejbližším utkání máme doma Empoli, pak jedeme do Palerma, odkud se body vozí velmi těžko. Následuje domácí zápas s Regginou a končíme na trávníku Chieva, což je také velmi silný soupeř. Lehké ale nebudou ani domácí zápasy. Ideální by bylo bodovat ve všech čtyřech.

Cítíte tlak vedení klubu, že musíte Ligu mistrů vybojovat?
Fiorentina prožívá fantastickou sezónu. Samozřejmě všichni chceme vybojovat účast v Lize mistrů, ale že by na nás vedení klubu vyvíjelo tlak, to určitě ne. Všichni v klubu si uvědomují, že se nám sezóna skutečně vydařila, a úspěchem bude i Pohár UEFA. To ale neznamená, že bychom prodali kůži lacino. Do Ligy mistrů nás doslova ženou fanoušci a my je nechceme zklamat. Velký úspěch by to byl také pro všechny hráče, ať už tuto soutěž někdy hráli, nebo ne. Taková je jenom jedna.

Hovoří se v klubu o případných změnách v kádru?
V klubu ne, vedení chce, abychom měli klid do závěrečných bojů. Zato média mohutně spekulují. Fiorentina je oproti jiným klubům z popředí tabulky v nevýhodě, protože několik hráčů základního kádru jí nepatří. Jsou tu na hostování. Bude proto důležité kádr udržet pohromadě, včetně kanonýra Toniho, a ještě ho posílit. Konkrétní jména však nevím. Tím se nezabývám.

Blíží se světový šampionát, jak se cítíte po zdravotní a fyzické stránce?
Mám drobné problémy s loktem, ale normálně s tím hraji. S blížícím se závěrem sezóny stoupá únava, takže na konec se těším, abych si před šampionátem odpočinul.

Už se bavíte o mistrovství například s italským reprezentantem Tonim?
Zatím moc ne, soustředíme se na ligu, ale určitě to přijde. Vždyť s Itálií budeme hrát poslední zápas ve skupině, který může rozhodnout o postupu.

Telefonujete si se spoluhráči z reprezentace?
Samozřejmě, a nejen s Nedvědem a Jankulovskim v Itálii. S Pavlem jsem mluvil osobně před vzájemným zápasem s Juventusem. Také se těší na konec sezóny. Marek je rozčarovaný, že nehraje.

Za necelý měsíc bude sraz reprezentace před šampionátem, jak se těšíte?
Opravdu hodně. Viděli jsme se naposledy koncem února v rámci přípravy v Turecku, což je dlouhá doba. Jsme zvyklí se potkávat jednou za měsíc a popovídat si o všem možném. Krásně se tak odreagujeme od klubových starostí. Teď to bude před světovým šampionátem, po kterém jsme všichni toužili. Hlavně, aby všichni byli zdraví. Když se dostaneme do formy jako před Portugalskem, může to pro nás být i velice úspěšné mistrovství světa.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit