New Jersey vyhrálo v play-off podeváté za sebou

Jason Kidd dovedl ve čtvrtek basketbalisty New Jersey ve finále Východní konference k třetímu vítězství nad Detroitem. Nets vedou v sérii 3:0 a od postupu do finále NBA je dělí jediná výhra. Rozhodnout mohou v sobotu, kdy budou mít stejně jako ve čtvrtek výhodu domácího prostředí.

Richard Jefferson z New Jersey Nets střílí přes hráče Detroit Pistons Corlisse Williamsona.

Nets mají šanci získat podruhé za sebou titul ve Východní konferenci. Jejich letošní triumfální tažení v play off je přitom úctyhodné. Ve čtvrtek vyhráli už podeváté za sebou, což je podle statistiky čtvrtá nejdelší vítězná šňůra v play off v historii.

Kidd nastřílel 34 bodů, vedle toho si na své konto připsal ještě 12 doskoků a půl tuctu asistencí. "Viděl jsem dnes jen jednoho chlapíka, který moc chtěl vyhrát," komentoval jeho výkon kouč Nets Byron Scott. "Nedělalo mu moc problémů získat míč. Odvedl skvělou práci v útoku," chválil dále Kidda. "Zbývá nám už jen jediné vítězství. Nemůžeme teď povolit. Musíme to ukončit co nejdříve," prohlásil Scott.

Východní konference - finále
New Jersey - Detroit 97:85 (stav série 3:0)

Detroit držel krok prakticky jen v první čtvrtině, v níž měl dokonce chvíli náskok pěti bodů. Hráči New Jersey ale rychle vyrovnali a po skončení první části už vedli o pět bodů naopak oni. V polovině zápasu pak činil jejich náskok 11 bodů a po třetí čtvrtině 15 bodů. "New Jersey teď hraje neuvěřitelně dobře," postěžoval si trenér Detroitu Rick Carlisle.