Bayern zachránil Mnichov 1860 před bankrotem

27. dubna 2006 17:58 - MNICHOV

Bayern Mnichov pomohl bývalému městskému rivalovi Mnichovu 1860 vyhnout se bankrotu. Úřadující mistr německé fotbalové ligy odkoupil od momentálně druholigového celku jeho podíl v Allianz Areně, v níž oba kluby hrají své domácí zápasy. Získaných jedenáct milionů eur Mnichovu 1860 pomůže z těžké finanční situace.

 

ARCHIV

"Kdyby to Bayern neudělal, byli bychom vyřízení. Teď je naše platební neschopnost minulostí," řekl ve čtvrtek novinářům Stefan Ziffzer, obchodní ředitel klubu, v kterém působí i čeští fotbalisté Roman Týce a Michal Kolomazník.

Mnichov 1860, který má dluhy ve výši sedmi miliónů eur, bude moci zpět koupit vlastnický podíl na moderním stadionu pro letošní mistrovství světa na splátky v příštích čtyřech letech. Výstavba areny, která bude hostit zahajovací duel mezi Německem a Kostarikou, stála 340 miliónů eur.

Německému šampiónovi z roku 1966 se nedaří ani po sportovní stránce, ve druhé lize je tři kola před koncem dvanáctý.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: