Juventus po kanonádě udržel náskok před Milánem

ŘÍM

Fotbalisté Juventusu drží i dvě kola před koncem italské Serie A v čele tabulky tříbodový náskok. Díky skvělému nástupu "Stará dáma" vyhrála v neděli na hřišti Sieny 3:0. Hosté všechny branky nastříleli během úvodních osmi minut, u dvou gólů byl Pavel Nedvěd.

Po rohovém kopu českého záložníka ve třetí minutě skóroval hlavou Vieira a vzápětí po Nedvědově úprku a finální přihrávce Del Piera zvýšil vedení hostů Trezeguet svým 22. gólem v sezóně. Šokovaného soupeře pak dorazil Mutu.

Nezaváhal ani nejbližší soupeř Juventusu AC Milán, který zvítězil 2:0 nad Livornem. V základní sestavě domácích sužovaných početnou marodkou nastoupil Marek Jankulovski a navázal na dobrý výkon z minulého kola, v němž dal svůj první gól za AC. Tentokrát po jeho centru v 28. minutě otevřel skóre Inzaghi, který po přestávce přidal druhý gól. Jankulovski v závěru zkusil štěstí sám, ale brankář jeho tvrdou střelu vyrazil.

Neúspěch zaznamenal třetí Inter Milán, který podlehl vlastní brankou Materazziho v nastaveném čase na hřišti Empoli 0:1. Přesto udržel šestibodový náskok před Fiorentinou, jež podlehla v Palermu.

Na Sicílii se vrátil nejlepší střelec Serie A Luca Toni, jenž přestoupil do Florencie před touto sezónou, ale v bývalém působišti se neprosadil. Naopak hostující obranu s Tomášem Ujfalušim překonal Di Michele a Palermo vyhrálo 1:0. Fiorentina navzdory porážce udržela čtvrté místo zaručující postup do předkola Ligy mistrů, neboť AS Řím z divoké přestřelky ve Veroně s Chievem vytěžil jen bod za remízu 4:4.

Itálie - 36. kolo
Treviso - Ascoli 2:2 (14. Ferreira, 28. Borriello - 12. a 83. Foggia), Palermo - Fiorentina 1:0 (53. Di Michele), Empoli - Inter Milán 1:0 (90.+1 vlastní Materazzi), Siena - Juventus Turín 0:3 (3. Vieira, 6. Trezeguet, 8. Mutu), Lazio Řím - Lecce 1:0 (57. Rocchi), AC Milán - Livorno 2:0 (28. a 65. Inzaghi), Reggina - Messina 3:0 (51. Cozza, 58. Amoruso z pen., 76. Bianchi), Cagliari - Parma 3:1 (11. Capone, 31. Suazo z pen., 63. Esposito - 75. Corradi), Chievo - AS Řím 4:4 (8. a 36. Amauri, 49. Luciano, 61. Pellisier z pen. - 3. a 14. De Rossi, 25. Taddei, 63. Dacourt), Sampdoria - Udine 1:1 (61. Flachi - 57. Di Natale).