Ve francouzské lize se rozhodlo o sestupujících

PAŘÍŽ

Z francouzské fotbalové ligy sestoupí Racing Štrasburk, Ajaccio a Mety. Jejich osud byl zpečetěn dvě kola před koncem soutěže poté, co v neděli všechny tři týmy ze dna tabulky prohrály. Z druhé ligy má zatím jistý postup Valenciennes, které se vrátí mezi elitu po třinácti letech.

Druhé Bordeaux stále bez zraněného Vladimíra Šmicra remizovalo 2:2 s Le Mans a potvrdilo druhé místo v tabulce spojené s účastí v Lize mistrů. Hostům z Le Mans zajistil bod v 80. minutě Brazilec Grafite.

Nerozhodný výsledek se zrodil v závěru utkání také v Monaku, které vyrovnalo minutu před koncem zápas s Nantes. Úspěšným střelcem byl Chevanton, jenž je s osmi zásahy nejlepším kanonýrem týmu. Celý zápas za Monako odehrál Jaroslav Plašil a v nastaveném čase dostal žlutou kartu.

Nový rekord v počtu bodů získaných v jedné sezóně dnes stanovili fotbalisté mistrovského Lyonu. Pětinásobní šampióni rozdrtili St. Etienne 4:0 a na svém kontě mají už 81 bodů, čímž o dva body překovali vlastní loňské maximum. Svou bilanci mohou ve zbývajících dvou kolech ještě vylepšit.

"Hodně jsme se o tomhle rekordu mezi sebou bavili. Překonat 80 bodů, to je symbolické. Uděláme pro to všechno," řekl už před zápasem kapitán Lyonu Claudio Cacapa.

Francie - 36. kolo
Ajaccio - Nice 0:3 (32. a 76. Koné, 4. Bellion), Bordeaux - Le Mans 2:2 (40. Šámach z pen., 52. Darcheville - 20. Bangoura, 80. Grafite), Mety - Sochaux 0:1 (56. Isabey), Monako - Nantes 1:1 (89. Chevanton - 28. Capoue), Štrasburk - Nancy 1:3 (17. Diane - 20., 24. a 32. z pen. Kroupi), Troyes - Toulouse 3:1 (49. Dallet, 80. Grax z pen., 82. Džazírí - 3. Batlles), Lyon - St. Etienne 4:0 (7. Wiltord, 38. Fred, 55. Juninho z pen., 81. Pedretti).