Valencie vyhrála a opět odložila oslavy Barcelony

MADRID

Fotbalisté Valencie překazili už druhý týden po sobě Barceloně možné oslavy španělského titulu. V nedělním utkání zvítězili nad sestupem ohroženým Alavésem hladce 3:0 a tři kola před koncem sezony zaostávají za vedoucím katalánským velkoklubem o osm bodů. Barcelona má ovšem ještě jeden zápas k dobru a slavit obhajobu trofeje může už ve středu, pokud vyhraje nad Vigem.

Třetí místo si upevnil Real Madrid, který vyhrál na půdě svého nejbližšího pronásledovatele Pamplony 1:0 a získal čtyřbodový náskok. Vítězství hostům zajistil Brazilec Baptista gólem z penalty, kterou proměnil v 51. minutě poté, co ho fauloval Raúl García. Osasuna mohla vzápětí ze stejné situace vyrovnat, ale Puňal pokutový kop zahodil. Real těsnou výhru udržel, i když dohrával zápas bez vyloučeného brankáře Casillase.

Prvním sestupujícím týmem španělské ligy se stala Málaga, která dnes na domácím hřišti podlehla 2:3 Santanderu. Blízko k pádu do druhé ligy mají i Cádiz a Alavés. Mallorca se po výhře 1:0 nad Atlétikem Madrid vzdálila zóně sestupu na rozdíl čtyř bodů a předstihla i Bilbao.

Valencii dnes poslal do vedení záložník Ruben Baraja, který v polovině prvního poločasu zpracoval přesný pas Pabla Aimara a přehodil brankáře hostů. Argentinský reprezentant Aimar, jenž se na hřiště vrátil dva týdny poté, co musel být hospitalizován kvůli zánětu mozkových blan, o necelých deset minut později přidal druhý gól.

Krátce po změně stran pečetil skóre z penalty David Villa a s 23 brankami zaostává za nejlepším střelcem soutěže Samuelem Eto'oem z Barcelony už jen o jediný zásah.

Španělsko - 35. kolo
Valencie - Alavés 3:0 (25. Baraja, 33. Aimar, 50. Villa z pen.), Zaragoza - Espaňol Barcelona 1:1 (10. Ewerthon - 67. Jarque), San Sebastian - FC Sevilla 1:2 (87. vlastní Jordi - 58. Navas, 69. Marti z pen.), Getafe - Villarreal 1:1 (1. Gavilan - 3. Franco), Málaga - Santander 2:3 (26. a 31. Alexis - 17. Casquero, 53. Antonito, 80. Juanjo), Atlético Madrid - Mallorca 0:1 (79. Gutierrez), Pamplona - Real Madrid 0:1 (51. Baptista z pen.).