Austrie Vídeň vyhrála po lize i Rakouský pohár

VÍDEŇ

Fotbalisté Austrie Vídeň slaví v Rakousku podesáté v historii double. Po sobotním triumfu v ligové soutěži v úterý opanovali také Rakouský pohár, v jehož finále zdolali Mattersburg hladce 3:0.

Pětadvacátou pohárovou trofej pomohl Austrii získat i Libor Sionko, který odehrál v záloze celý zápas a v závěru prvního poločasu přihrál na druhý gól Noru Sigurdu Rushfeldtovi. Skóre otevřel ve 27. minutě slovenský útočník Filip Šebo, v závěru zpečetil výhru Fernando Troyansky.

Sionko vyhrál Rakouský pohár potřetí za sebou, před loňským triumfem s Austrií získal trofej také v barvách GAK Štýrský Hradec. "Tentokrát to bylo asi nejlehčí. Mattersburg ani neměl moc zájem hrát fotbal, soustředil se jen na obranu. Byla jen otázka času, kdy dáme gól," řekl Sionko. "Jsem rád, že jsem k vítězství také přispěl," řekl ke své asistenci.

Pro českého reprezentanta to byl nejspíš poslední zápas za Austrii. O víkendu v závěru ligy už nenastoupí, po nedělních oslavách mistrovského titulu na vídeňské radnici odletí v pondělí do Glasgowa na testy do týmu Rangers, který se vážně uchází o jeho služby. "Tohle bylo nejlepší loučení, jaké mohlo být," prohlásil bývalý hráč pražské Sparty. Štěpán Vachoušek dnes v sestavě Austrie chyběl, protože má nakopnuté koleno.

Útěchou pro Mattersburg, za který odehrál závěrečnou čtvrt hodinu René Wagner, může být po jasné porážce účast v Poháru UEFA. Austria si zahraje Ligu mistrů.