Jablonský vystřelil fotbalistům Levski Sofia první jarní výhru

Český fotbalista David Jablonský zařídil premiérovým gólem v bulharské lize důležitou výhru Levski Sofia 2:1 v městském derby s CSKA. Tým Levski uspěl na jaře poprvé po třech předchozích ztrátách a na druhém místě tabulky si vytvořil šestibodový náskok právě před CSKA.

David Jablonský ještě v dresu Teplic.

Pětadvacetiletý bývalý obránce Teplic přišel do Levski v zimě z ruského Tomsku jako volný hráč, poté co mu klub neplatil mzdu. V Bulharsku se Jablonský okamžitě zařadil do základní sestavy, ale v úvodu jara se týmu výsledkově nedařilo. Ze tří zápasů získal jen dva body a vedoucí Ludogorec Razgrad se mu v tabulce vzdálil na dvouciferný počet bodů.

I proti CSKA se fotbalisté Levski dlouho trápili a prohrávali, ale v 71. minutě srovnal slovenský bek Procházka a o osm minut později dokonal obrat Jablonský.