Evropské ligy

Mety - Paris St. Germain 2:3

Fotbalisté PSG zachránili výhru v Metách a dotáhli se na Monako

18. dubna 2017 20:54 - Paříž

Francouzský reprezentační záložník Blaise Matuidi zachránil gólem v nastavení vítězství fotbalistů Paris Saint-Germain 3:2 v Metách. Úřadující mistři se díky sedmé výhře za sebou dotáhli v ligové tabulce na vedoucí Monako, jež má ale zápas k dobru.

Vincent Kessler, Reuters

Fotbalisté PSG si málem v utkání 31. kola na hřišti patnáctého týmu tabulky nechali plný bodový zisk protéct mezi prsty. Favorit vedl už 2:0 díky brankám Edinsona Cavaniho z 33. minuty a Matuidiho první trefy ze 36. minuty, domácí se ale nevzdali a zápas v závěru výrazně zdramatizovali.

V 78. minutě Yann Jouffre snížil a o deset minut později Cheick Diabaté dokonce vyrovnal. Ve třetí minutě nastavení ale zajistil tříbodový zisk pro PSG svým druhým gólem večera Matuidi, jenž se trefil hlavou po centru Javiera Pastoreho krátce poté, co Jouffre napálil z přímého kopu břevno branky Pařížanů.

Francouzská fotbalová liga - 31. kolo:
Mety - Paris St. Germain 2:3 (78. Jouffre, 88. Diabaté - 36. a 90.+3 Matuidi, 33. Cavani).