Rubriky:

Evropské ligy

Cristiano Ronaldo chce vypadnout z Manchesteru

9. července 2006 14:28 - STUTTGART

Po incidentu s Waynem Rooneym na světovém šampionátu si nedokáže portugalský záložník Cristiano Ronaldo představit, že se bude muset vrátit do Manchesteru United. Jednadvacetiletý fotbalista po posledním zápase za portugalskou reprezentaci v Německu prohlásil, že se pokusí najít si angažmá ve Španělsku a pokud možno nejraději v Realu Madrid.

"V Anglii nemůžu zůstat. Měl bych vypadnout z Manchesteru, za těchto okolností tam nejde dál hrát," řekl Ronaldo, který si poštval celou Anglii proti sobě svým chováním ve vzájemném duelu ve čtvrtfinále MS, kde se vehementně dožadoval červené karty pro svého klubového spoluhráče. Sudí ani na chvíli nezaváhal a Rooneymu ji skutečně za šlápnutí Carvalhovi do rozkroku po souboji o míč ukázal.

Ačkoli oba hráči svorně tvrdili, že tato událost jejich vztahy ani další spolupráci v Manchesteru nenarušila, britský tisk Rooneyho citoval, že je schopen zakopat válečnou sekeru jen do Ronaldovy hlavy. Ten si je dobře vědom nenávisti, která jej po návratu do klubu čeká. "Nikdo se mě nezastal, i když jsem nikomu neublížil. Během dvou tří dnů chci svůj další osud vyřešit," prohlásil.

Real zatím zájem neopětoval

Jenže v Manchesteru Ronaldovi zbývají ze smlouvy ještě čtyři roky a trenér Alex Ferguson počítá s tím, že až si odpočine po mistrovství, normálně se zapojí do přípravy na novou sezónu. Agent portugalského 'rychlíka' se má nicméně v příštím týdnu setkat s šéfem United a celou věc prodiskutovat. "Je těžké vrátit se do země, kde nejste vítaný. Uvidíme, jak všechno dopadne," dodal Ronaldo.

Portugalci vyřadili Anglii ve čtvrtfinále v penaltovém rozstřelu a na turnaji skončili čtvrtí. Rooney za faul dostal v sobotu zákaz startu ve dvou soutěžních reprezentačních zápasech a pokutu 5000 švýcarských franků.

I když Ronaldo vyslovil jako svůj vysněný nový klub Real, ten jeho zájem zatím neopětoval. "Cristiano je výborným fotbalistou, ale hráčem Manchesteru. Všichni vždycky chtějí hrát za Real," reagoval nový trenér španělského velkoklubu Fabio Capello.

ČTK

Zrušit