Paris SG - Monako 2:1Pařížani opět získali francouzský Superpohár, zářil Alves

Tanger

Francouzský fotbalový Superpohár vyhrál popáté za sebou tým Paris St. Germain, který porazil Monako 2:1. K vítězství přispěl svým prvním gólem v novém působišti brazilský obránce Dani Alves, který přišel do bohatého celku z Juventusu. PSG ovládl soutěž celkově posedmé a jedno vítězství mu schází k vyrovnání rekordní bilance Lyonu.

Monako, které na jaře připravilo Pařížany o možnost získat popáté za sebou ligový titul, šlo v sobotním utkání v marockém Tangeru do vedení zásluhou Djibrila Sidibého. Francouzský reprezentační obránce otevřel skóre ve 30. minutě. Krátce po přestávce vyrovnal Alves z trestného kopu z velké dálky parádní trefou k levé tyči. Brazilský obránce pak v 63. minutě připravil centrem vítězný gól pro Adriena Rabiota, jehož hlavička rozhodla.