Bednář zajistil dvěma góly vítězství Hearts nad Celtikem

GLASGOW

Český fotbalista Roman Bednář byl hlavním strůjcem nedělní výhry Heart of Midlothian nad mistrovským Celtikem Glasgow. Třiadvacetiletý útočník vstřelil ve šlágru druhého kola skotské ligy oba góly svého týmu a zařídil výhru 2:1.

Bednář zaznamenal obě branky levačkou. Čtyři minuty po přestávce po přihrávce kolegy z útoku Michala Pospíšila otevřel skóre a i když se hostům díky Stilianu Petrovovi podařil vyrovnat, poslední slovo měli opět úřadující vicemistři. Bednář tři minuty před koncem vystihl malou domů hostujícího kapitána Neila Lennona, vychutnal si gólmana Boruce a zajistil edinburghskému týmu druhé vítězství v sezóně.

Bývalý mladoboleslavský fotbalista Bednář již minulý týden pomohl gólem k výhře na hřišti Dunfermline a zatím tedy napodobuje loňský skvělý úvod, který v dresu Hearts předvedl Rudolf Skácel. Dnes již hráč Southamptonu skóroval po začátku ligy v sedmi zápasech za sebou.

Celtiku se nepovedlo navázat na výhru z úvodního kola nad Kilmarnockem a hned ve druhém zápase nabral ztrátu. Svěřencům Gordona Strachana možná nepomohl v týdnu ani komerční výlet na otočku do Japonska, kde navíc utrpěli vysokou prohru 0:3 s Jokohamou. Dnes se neprosadil ani český fotbalista Jiří Jarošík, jenž se cesty do Asie nezúčastnil a v Edinburghu odehrál celý zápas.