Monako s Plašilem a Kollerem podlehlo Haškovu St. Etienne

PAŘÍŽ

Trenér fotbalistů St. Etienne Ivan Hašek slavil v sobotním druhém kole francouzské ligy premiérové ligové vítězství se svým novým mužstvem. Navíc uspěl v Monaku, jehož dres oblékají reprezentanti Jan Koller s Jaroslavem Plašilem. Ani jejich přítomnost na hřišti od první minuty knížecímu klubu nepomohla a po prohře 1:2 stále čekají na první bod.

Jaroslav Plašil v dresu Monaka.

Dva body v sobotu ztratil obhájce titulu Lyon v domácím zápase s Toulouse. Favorit dokázal pouze remizovat 1:1, když neudržel vedení v nastaveném čase. Osm minut po trefě domácího Maloudy sebral body domácím v první dodatečné minutě Fabinho.

Velký zápas zažili bratři Bangourové, kteří proti sobě nastoupili v zápase mezi Troyes a Le Mans. Oba bratři se dokázali střelecky prosadit a mladší z nich Ismael dokonce zaznamenal obě branky hostujícího celku z Le Mans. Jeho bratr Ibrahima přispěl k remíze 2:2 jednou trefou.

Bez branek skončil zápas mezi Rozehnalovým Paris St. Germain a nováčkem soutěže z Valenciennes. Český stoper odehrál celé utkání, naopak ani na lavičku náhradníků se nedostal další český obránce René Bolf, jehož Auxerre remizovalo 1:1 v Sochaux.

Fotbalisté Girondins Bordeaux zvítězili 1:0 v Lorientu a připsali si druhou výhru. Jedinou branku vstřelil těsně před přestávkou záložník Micoud, jenž tak oslavil svůj návrat do domácí soutěže po šesti letech. Domácí nováček první ligy dohrával utkání bez dvou vyloučených. Rekonvalescence Vladimíra Šmicra stále trvá, český reprezentační záložník se tak opět neobjevil ani na lavičce hostujícího týmu.

Francie - 2. kolo:
Lorient - Bordeaux 0:1 (45. Micoud), Valenciennes - Paris St. Germain 0:0, Sochaux - Auxerre 1:1 (52. Birsa - 12. Mathis), Monako - St. Etienne 1:2 (87. Gerard z pen. - 11. Feindouno, 72. Piquionne), Nancy - Sedan 3:1 (78. Gavanon, 79. Curbelo, 88. Dosunmu - 14. Pujol), Nice - Nantes 1:1 (54. Ederson - 88. Rossi), Troyes - Le Mans 2:2 (48. Sanz, 73. Ibrahima Bangoura - 5. a 10. Ismael Bangoura), Lyon - Toulouse 1:1 (82. Malouda - Fabinho 90+1.).