St. Etienne - Lyon 0:5Lyon v přerušovaném duelu na hřišti St. Etienne jasně zvítězil

Paříž

Fotbalisté Lyonu zvítězili ve 12. kole francouzské ligy na hřišti St. Etienne jasně 5:0 a v tabulce se posunuli na třetí místo. Na vedoucí Paris St. Germain mají ztrátu sedmi bodů, za druhým Monakem zaostávají o tři. Utkání bylo dvakrát přerušeno kvůli pyrotechnice i vniknutí diváků na hřiště.

Hned na začátku zápasu museli hráči kvůli dýmu asi sedm minut čekat, poté ale Lyon nastartoval útočnou aktivitu. V desáté minutě otevřel skóre po protiútoku Depay a o čtvrt hodiny později na něj navázal povedenou ranou z hranice vápna Fekir.

Krátce po pauze přišla další komplikace domácích, po faulu na Fekira byl vyloučen obránce Lacroix. Přesilovka se povedla zejména Díazovi, který nejprve skóroval a následně na další dva góly přihrál Traorému a Fekirovi, který trefu provokativně slavil sundaným dresem před domácím kotlem.

Někteří fanoušci St. Etienne následně vběhli na trávník a zápas byl tentokrát na více než 20 minut přerušen. Nakonec se před prořídlými tribunami dohrál, ke změně stavu už ale nedošlo. St. Etienne potřetí v řadě neskórovalo, zatímco Lyon bodoval v šestém utkání za sebou a z posledních čtyř duelů získal plný počet bodů.

Francouzská fotbalová liga - 12. kolo
Nice - Dijon 1:0 (39. Balotelli z pen.)
Marseille - Caen 5:0 (47. a 81. Thauvin, 43. Luiz Gustavo, 52. Sanson, 76. Mitroglou)
Mety - Lille 0:3 (45.+1 z pen. a 87. Pépé, 67. Bahlouli)
St. Etienne - Lyon 0:5 (25. a 85. Fekir, 10. Depay, 58. Díaz, 65. Traoré)