Hamburk opět nedokázal vyhrát, v Chotěbuzi remizoval

BERLÍN

Fotbalisté Hamburku nedokázali ani v druhém kole německé bundesligy zvítězit. Po minulé remíze s Bielefeldem dnes uhráli další nerozhodný výsledek v Chotěbuzi, když museli dokonce dotahovat náskok soupeře. Hamburským fotbalistům nepomohl k vítězství ani český reprezentant David Jarolím, který odehrál celý zápas.

Hamburk sice dostal do vedení v 39. minutě Sanogo, který se trefil už podruhé v sezoně, ale domácí po poločase dokázali vyrovnat a v 69. minutě je dokonce dostal do vedení Radu. Remízu pro favorizovaný Hamburk zachránil o tři minuty později Nizozemec De Jong.

Druhým týmem, který získal po dvou kolech plný počet bodů, se staly po Norimberku také Brémy, které na domácím hřišti porazily Leverkusen. Hosté se sice dostali v 15. minutě do vedení zásluhou Freierova pokutového kopu, ale o jedenáct minut později zaúřadoval nejlepší střelec letošního mistrovství světa Miroslav Klose a bylo srovnáno. Rozhodující slovo měl v 77. minutě Hugo Almeida, který tak zajistil tři body pro domácí. Útočník české jednadvacítky Michal Papadopulos se do sestavy Leverkusenu ani podruhé v sezóně nedostal.

Hannover utrpěl výprask 0:4 na půdě berlínské Herthy. Svou jedenáctou a dvanáctou bundesligovou branku v kariéře si připsal Srb Pantelič, který se trefil i ve středeční přípravě proti české reprezentaci v Uherském Hradišti. Český reprezentační útočník Jiří Štajner v poraženém týmu odehrál 70 minut.

První výhru v sezóně získalo ambiciózní Schalke, které dokázalo vyhrát v Cáchách 1:0. Naopak bezbrankovou remízu přineslo utkání Frankfurtu s Wolfsburgem, v kterém hostující Klimowicz zahodil deset minut před koncem penaltu. Remízou skončil i duel Dortmundu s Mohučí, kde se domácí sice dostali v 76. minutě do vedení zásluhou Amedicka, ale z vedení se příliš dlouho neradovali, protože hned o minutu později vyrovnal na konečných 1:1 Edu.

Výsledky - 2. kolo:
Brémy - Leverkusen 2:1 (26. Klose, 77. Hugo Almeida - 15. Freier z pen.), Hertha Berlín - Hannover 4:0 (20. a 63. Pantelič, 31. Dardai, 76. Ebert), Chotěbuz - Hamburk 2:2 (56. Munteanu, 69. Radu - 39. Sanogo, 72. De Jong), Frankfurt - Wolfsburg 0:0, Cáchy - Schalke 0:1 (53. Rodriguez), Dortmund - Mohuč 1:1 (76. Amedick - 77. Edu).