Hearts podlehli Rangers, ztratili vedení v lize i Pospíšila

První prohru v sezóně utrpěli ve skotské lize fotbalisté Heart of Midlothian. V sobotním šlágru v duelu čtvrtého kola prohráli na hřišti Glasgow Rangers 0:2, když výhru Jezdců zajistil dvěma brankami kanonýr Kris Boyd, ve Skotsku nejlepší střelec minulé sezóny. Rangers se vyhoupli do čela soutěže, ale už v neděli je zde může vystřídat rival Celtic, který má k dobru zápas v Invernessu.

Českým fotbalistům se v očekávaném souboji Rangers s Hearts nevedlo. Domácí záložník Libor Sionko zůstal jen na lavičce, hostující útočník Roman Bednář, který si ve středu odbyl premiéru v české reprezentaci, se v dresu Hearts tentokrát příliš neprosadil a v poločase jej vystřídal krajan Michal Pospíšil. Ten však vydržel na hřišti jenom čtvrthodinu a v 61. minutě musel kvůli blíže neurčenému zranění vystřídat.

Rangers svého soka zlomili dvěma slepenými brankami na začátku druhé půle. Hned v první minutě po návratu z kabin si chorvatský útočník ve službách Rangers Dado Pršo došel pro penaltu a jeho kolega z útočné dvojice Boyd při její exekuci nezaváhal. Za tři minuty si Boyd naskočil na centr z levé strany a hlavou skóroval podruhé.

Výsledky - 4. kolo:
Dundee - Dunfermline 0:0, Falkirk - Kilmarnock 1:2, Glasgow Rangers - Heart of Midlothian 2:0, Hibernian - Motherwell 3:1, St. Mirren - Aberdeen 1:1.