Walcott poprvé nastoupil za Arsenal a přihrál na gól

Remízou 1:1 vstoupili do sezony v souboji s Aston Villou fotbalisté Arsenalu. Na zbrusu novém šedesátitisícovém Emirates Stadium, kde Londýňané hráli po stěhování z legendárního Highbury svůj první soutěžní zápas, nedošlo k očekávanému souboji českých reprezentantů.

Záložníka Arsenalu Tomáše Rosického sužují problémy s tříslem a útočník Aston Villy Milan Baroš má stále potíže s chodidlem. Barošův spoluhráč Patrik Berger má navíc opět problémy s koleny.

Arsenalu první zápas v sezóně překvapivě příliš nevyšel, přestože byl od úvodního hvizdu aktivní a předváděl svou typickou kombinační hru. "Kanonýry" však dnes brzdila bezzubá koncovka, střelecky se neprosadil ani obávaný Thierry Henry.

Hosté se dlouho bránili, ale osm minut po přestávce se dostali z ojedinělé akce do vedení, když domácí gólman Lehmann chyboval při rohu a Švéd Mellberg poslal Aston Villu do vedení.

Reading v historické premiéře zvítězil

Sedmnáct minut před koncem se ale svého prvního zápasu v dresu Arsenalu dočkal sedmnáctiletý útočník Theo Wallcot, a ten splatil kouči Wengerovi jeho důvěru stylově: právě po jeho přihrávce se zrodil vyrovnávací gól Gilberta Silvy, který se blýskl pohotovou ranou bez přípravy.

Napínavý zápas se odehrál v Readingu, kde domácí nováček v historické prvoligové premiéře přivítal Middlesborough a dokázal zvítězit 3:2 po dokonalém obratu. Hosté vedli ve 21. minutě už 2:0, ale domácí těsně před přestávkou vyrovnali dvěma slepenými brankami a ve druhé půli dokonce rozhodl o jejich vítězství v 55. minutě Lita.

Hladkou výhru si naopak zajistil Portsmouth, který na domácím hřišti porazil Blackburn 3:0, v domácím dresu se blýskla dvěma brankami čerstvá posila Kanu.

Hned v úvodním zápase nového ročníku anglické ligy se dnes zrodilo překvapení. Fotbalisté favorizovaného Liverpoolu nedokázali zvítězit na stadionu nováčka soutěže Sheffieldu United, s nímž pouze remizovali 1:1.

Domácí hráči se v úvodu druhé půle dostali do vedení zásluhou Roba Hulse. V 70. minutě přišel po faulu na Stevena Gerrarda pas na hranici pokutového území, kde stál připravený Robbie Fowler a srovnal na konečných 1:1.

Výsledky - 1. kolo:
Sheffield United - Liverpool 1:1 (46. Hulse - 70. Fowler), Arsenal - Aston Villa 1:1 (84. Silva - 53. Mellberg), West Ham - Charlton 3:1 (52. a 66. Zamora, 90. C. Cole - 15. Bent z pen.), Everton - Watford 2:1 (15. Johnson, 82. Arteta z pen. - 90. Francis), Newcastle - Wigan 2:1 (38. Parker, 64. Ameobi - 59. McCulloch), Portsmouth - Blackburn 3:0 (62. a 84. Kanu, 26. Todorov), Reading - Middlesbrough 3:2 (43. Kitson, 44. Sidwell, 55. Lita - 11. Downing, 21. Yakubu), Bolton - Tottenham 2:0 (9. Davies, 13. Campo).