Rosickému premiéra nevyšla, Arsenal prohrál

LONDÝN

Fotbalisté Arsenalu prohráli v anglické lize na stadiónu Manchesteru City 0:1. V dresu "Kanonýrů" se v sobotu poprvé v Premier League představil i český reprezentační záložník Tomáš Rosický, kterého v průběhu druhého poločasu vystřídal Theo Walcott.

V první půli si Rosický několikrát efektně vyměnil míč se spoluhráči, ale ke gólu to nevedlo. V 34. minutě dokonce český středopolař postupoval sám na branku, místo střely však zvolil přihrávku na nabíhajícího Gilberta Silvu, který nemířil přesně.

Arsenal se marně snažil vstřelit gól, chybělo mu i trochu štěstí v koncovce; v první půli nastřelili hosté dvě tyče. Naopak na druhé straně přišel jeden z mála protiútoků City, při kterém se v pokutovém území střetli hostující Hoyte s domácím Trevorem Sinclairem, a rozhodčí Rennie nařídil pokutový kop, jenž s pomocí břevna proměnil Barton.

V druhé půli už nebyl Rosický tolik vidět a v 66. minutě ho vystřídal sedmnáctiletý mladík Walcott. Ani tato změna však Arsenalu nepomohla a londýnský celek nakonec podlehl Manchesteru City 0:1.

Tottenham nestačil na Everton

Fotbalisté Tottenhamu prohráli v anglické lize po 21 letech domácí utkání s Evertonem. Soupeř pražské Slavie v prvním kole Poháru UEFA dnes podlehl 0:2, i když hrál hodinu proti oslabenému soupeři. V 33. minutě přišel liverpoolský tým o vyloučeného Kilbanea, Londýňané však výhodu nevyužili. Naopak v 54. minutě otevřel skóre vlastním gólem Davenport a chvíli nato pojistil hostům cenné vítězství na White Hart Lane Johnson.

Po třech zápasech tak má Tottenham na kontě tři body za předchozí výhru nad Sheffieldem United. Soutěži nadále kraluje Manchester United, který vyhrál i třetí utkání. Na půdě Watfordu dnes zvítězil 2:1, když rozhodující branku vstřelil v 52. minutě Velšan Giggs, jenž za týden nastoupí proti českým fotbalistům v úvodu evropské kvalifikace.

Druhé místo v neúplné tabulce patří přemožitelům Tottenhamu z Evertonu.

Liverpool otočil skóre

Fotbalisté Liverpoolu si připsali ve svém druhém utkání premiérové vítězství, když porazili West Ham 2:1, přestože od 12. minuty prohrávali. Chybu brankáře Reiny, jenž podcenil Zamorův centr, napravili jeho spoluhráči těsně před poločasovou přestávkou. V 42. minutě vyrovnal dánský obránce Agger a vzápětí rozjásal Anfield Road podruhé anglický reprezentační útočník Crouch. Zamora s čtyřmi zásahy ze tří utkání vévodí střelecké tabulce.

Sestava Tottenhamu: Robinson - I Jong-pchjo (60. Defoe), Dawson, Davenport, Assou-Ekotto - Lennon, Jenas, Davids, Tainio (74. Zokora) - Berbatov, Keane.

Anglie - 3. kolo:
Liverpool - West Ham United 2:1 (42. Agger, 45. Crouch - 12. Zamora), Charlton - Bolton 2:0 (65. z pen. a 85. D. Bent), Fulham - Sheffield United 1:0 (40. Bullard), Tottenham - Everton 0:2 (54. vlastní Davenport, 66. Johnson), Watford - Manchester United 1:2 (34. Francis - 12. Silvestre, 52. Giggs), Wigan - Reading 1:0 (38. Heskey). Manchester City - Arsenal 1:0 (41. Barton z pen.).