Lyon otočil zápas v Nice a dál vede francouzskou ligu

PAŘÍŽ

Fotbalisté Lyonu zvládli ve čtvrtém kole francouzské ligy zápas na hřišti Nice, i když od 27. minuty prohrávali, a udrželi si vedení v tabulce. Ještě do poločasu obhájce titulu vyrovnal zásluhou Maloudy a po přestávce přidali hosté další tři branky. Pod sobotní výhru 4:1 se podepsali Portugalec Tiago a dvěma zásahy teprve osmnáctiletý útočník Benzema, jenž v poslední minutě zpečetil výsledek z penalty.

Skvělý střelecký výkon předvedl další mladík Gignac z Lorientu, který díky jeho hattricku zvítězil 3:1 nad Nantes. Jednadvacetiletý fotbalista stihl dát tři góly v rozmezí 25 minut. Střelecké tabulce zatím vládne se čtyřmi zásahy Odemwingie z Lille, který dnes pomohl svému týmu jednou trefou k výhře 3:0 nad Bordeaux, jemuž stále chybí rekonvalescent Vladimír Šmicer.

Další český reprezentant David Rozehnal odehrál celý zápas v obraně Paris St. Germain, který podlehl 2:3 v Sochaux. Hostům nepomohly ani dvě branky portugalského kanonýra Paulety.

Francie - 4. kolo:
Nice - Lyon 1:4 (27. Vahirua - 90. z pen. a 67. Benzema, 31. Malouda, 74. Tiago), Lille - Bordeaux 3:0 (27. Cabaye, 41. Bodmer, 57. Odemwingie), Lorient - Nantes 3:1 (2., 15. a 27. Gignac - 12. Da Rocha), Sochaux - Paris St. Germain 3:2 (29. a 81. Ziani, 35. Sene - 69. a 74. Pauleta), Troyes - Toulouse 1:2 (67. Nivet - 19. Batles, 56. Emana).