Nistelrooij rozhodl hattrickem o výhře Realu Madrid

Nizozemský kanonýr Ruud van Nistelrooij se dočkal první branky v Realu Madrid a nezůstalo u jedné. Nizozemský kanonýr zaznamenal hattrick na hřišti Levante, kde Real ve druhém kole španělské fotbalové ligy zvítězil 4:1.

Nistelrooij dostal "Bílý balet" již v 17. minutě do vedení, které pak podpořil přesnou trefou jeho partner z útoku Antonio Cassano. Levante však bojovalo, a i když hrálo od 30. minuty bez vyloučeného Deha, dokázalo díky Ettienovi snížit. Po změně stran však dvoubrankové vedení královskému klubu vrátil opět Nistelrooij. Po faulu Camacha, za který byla udělena další červená karta, navíc zahrával pokutový kop, který však neproměnil. Hattrick však dokonal v nastaveném čase a mohl se svými spoluhráči slavit první vítězství pod trenérem Fabiem Capellem.

Semifinalista loňského ročníku Ligy mistrů Villarreal nečekaně prohrál na domácím hřišti s nováčkem z Huelvy 0:1. Tým, nad kterým v loňském ročníku žasnuli experti z celé Evropy, pokořil brankou deset minut před koncem Santiago Cozarla.

Betis Sevilla si snadno poradil s Bilbaem a v souboji týmů, které loni bojovaly o udržení zvítězil 3:0. O branky se postarali Juanito, Edu a střídající Capi.

Městský rival Betisu FC Sevilla si rovněž připsal tři body, a to za výhru 3:1 na hřišti Realu Sociedad. Nejprve se prosadil brazilský záložník Renato a čtvrthodiny před koncem vedení potvrdil Frederik Kanoute. V nastaveném čase se pak prosadili střelci na obou stranách. Na 3:0 zvyšoval vlastním gólem Labaka a na opačné straně snížil Cerio.

Španělská liga - 2. kolo:
Betis Sevilla - Bilbao 3:0 (19. Juanito, 40. Edu, 83. Capi), Getafe - Santander 1:0 (60. Güiza), Levante - Real Madrid 1:4 (35. Ettien - 17., 58. a 90.+2 van Nistelrooij, 28. Cassano), Mallorca - La Coruňa 0:0, San Sebastian - FC Sevilla 1:3 (90.+3 Cerio - 8. Renato, 75. Kanoute, 90.+2 vlastní Labaka), Tarragona - Vigo 1:2 (68. Portillo z pen. - 49. Baiano, 74. Nene), Villarreal - Huelva 0:1 (81. Cazorla), Zaragoza - Espanyol 3:0 (37. Aimar, 81. D. Milito, 83. Gonzáles).