Novák začal v Trabzonsporu remízou

Istanbul

Fotbalový obránce Filip Novák odehrál první utkání za Trabzonspor, který remizoval v turecké lize 2:2 na hřišti předposledního Konyasporu. Hosté byli blízko tří bodů, když v 90. minutě skóroval podruhé v zápase Burak Yilmaz, a navíc hráli přesilovku. V nastavení byl ale vyloučen také stoper Trabzonsporu Tomáš Hubočan a za Konyaspor vyrovnal z přímého kopu střídající Orkan Cinar. Novák přestoupil do Trabzonsporu ve čtvrtek z dánského Midtjyllandu.

Filip Novák

První minuty po návratu do Süper Lig odehrál také třicetiletý turecký reprezentant Arda Turan v dresu lídra tabulky Basaksehiru, v němž hostuje z Barcelony. Nastoupil na posledních 25 minut a stihl vstřelit branku, kterou stanovil konečné skóre 0:3 v Bursasporu. Basaksehir vede ligu o tři body před Fenerbahce Istanbul. V soutěžním klubovém zápase Turan nastoupil poprvé od 26. dubna, kdy byl u vysokého ligového vítězství Barcelony 7:1 nad Osasunou.