Polák parádním gólem odvrátil první prohru Norimberku

BERLÍN

Fotbalisté Norimberku zůstávají i po čtvrtém kole německé ligy neporaženi a velkou zásluhu na tom má záložník Jan Polák, který lídrovi tabulky zajistil bod vyrovnávacím gólem na 1:1. Český reprezentant se ve 30. minutě trefil nechytatelnou střelou přesně do horního rohu branky Bochumi, jež se ujala vedení po akci Filipa Trojana, kterou zakončil svým prvním bundesligovým gólem po nedávném příchodu z Panathinaikosu Atény Řek Gekas. Vyrovnat mohl už v 17. minutě Tomáš Galásek, ale trefil tyč.

Jan Polák (uprostřed)

Norimberk se udržel na prvním místě i díky tomu, že poprvé prohrál Bayern Mnichov. Úřadující mistr podlehl 1:2 v Bielefeldu a nepomohla mu ani branka nizozemské posily Van Bommela, jenž si odbyl premiéru v německé soutěži. Neuspěli ani další účastníci Ligy mistrů. Vicemistr Werder Brémy po porážce 0:2 na půdě londýnské Chelsea prohrál 2:3 doma se Stuttgartem a Hamburk podlehl 0:1 na hřišti Dortmundu. Český záložník David Jarolím odehrál za hosty celý zápas.

Celkem šest gólů viděli diváci v Cáchách, kde nováček soutěže zvítězil 4:2 nad Mönchengladbachem. Dvakrát se trefili domácí Schlaudraff a hostující Kahé a oba ještě s hamburským Sanogem vedou se třemi zásahy nečekaně střeleckou tabulku.

Německo - 4. kolo
Brémy - Stuttgart 2:3 (4. vlastní Hilbert, 33. Zidan - 38. Hilbert, 58. Pardo, 87. Gomez), Dortmund - Hamburk 1:0 (82. Dedé), Cáchy - Mönchengladbach 4:2 (31. a 84. Schlaudraff, 7. Reghecampf z pen., 51. Ebbers - 51. a 90.+2 Kahé), Bielefeld - Bayern Mnichov 2:1 (25. Wichniarek, 84. Kamper - 6. Van Bommel), Chotěbuz - Mohuč 2:0 (49. Radu, 61. Munteanu), Norimberk - Bochum 1:1 (30. Polák - 10. Gekas).