V italské lize mají plný počet bodů jen tři týmy

ŘÍM

Stoprocentní bilanci po dvou kolech italské fotbalové ligy mají jen AS Řím, Palermo a AC Milán. Milánští v neděli těsně porazili Parmu 2:0, když se v prvním poločase trefil Seedorf a těsně před koncem zvýšil vedení z penalty Kaká.

Celé utkání odehrál na levém beku český reprezentant Marek Jankulovski, který se dostal do sestavy poprvé v sezóně. Milán tak již odmazal šest z osmi minusových bodů, které obdržel za účast v korupční aféře.

Římanům usnadnil cestu ke třem bodům v Sieně domácí Brevi, který dostal v 27. minutě červenou kartu. Početní převahu pak na začátku druhého poločasu využil Taddei, který stejně jako po něm Pizarro skóroval v druhém utkání po sobě. Oba se trefili i v Lize mistrů proti Doněcku. Palermo vyhrálo na půdě Lazia Řím 2:1, oba góly dal reprezentační útočník Di Michele. Lazio tak v této sezoně ještě nezískalo ani bod.

Také fotbalisté Fiorentiny prohráli i svůj druhý zápas a z devatenáctibodového trestu za zmanipulované výsledky tak neodmazali ještě vůbec nic. Druhou porážku utrpěli v Livornu a nezabránil jí ani Tomáš Ujfaluši, který odehrál 70 minut.

V utkání Ascoli a Messinou oslavil rekord domácí brankář Gianluca Pagliuca, pro něhož to byl 571. zápas v italské lize, čímž překonal legendárního Dina Zoffa. Absolutní rekord však drží kapitán AC Milán Paolo Maldini, který má na svém kontě o třináct utkání více a stále přidává další.

Itálie - 2. kolo
Ascoli - Messina 1:1 (88. Perrulli - 63. Rigano), Catania - Bergamo 0:0, Empoli - Chievo 1:1 (61. Vannucchi - 14. Mandelli), Lazio Řím - Palermo 1:2 (73. Rocchi - 11. a 38. Di Michele), Livorno - Fiorentina 1:0 (56. Lucarelli), Siena - AS Řím 1:3 (87. Frick - 47. Taddei, 70. Pizarro, 90.+1 Chuka), Udine - FC Turín 2:0 (25. Di Natale, 65. Felipe), Parma - AC Milán 0:2 (25. Seedorf, 86. Kaká z pen.).