Celtic porazil v derby Rangers 2:0, zahrál si jen Sionko

GLASGOW

Glasgowské derby v osmém kole skotské ligy vyhráli fotbalisté Celtiku, kteří dnes doma porazili Rangers 2:0. Upevnili si tak první místo v tabulce, kterou vedou o šest bodů před Hearts a o sedm před svým sobotním soupeřem.

K souboji českých záložníků v Celtic Parku nedošlo. Jiří Jarošík nebyl v domácím týmu ani mezi náhradníky a vynechal již čtvrtý ligový duel za sebou. Jeho bývalý kolega ze Sparty Libor Sionko se dostal do hry v 62. minutě za stavu 0:1.

Skóre otevřel v prvním poločase Gravesen, jenž dorazil hlavou míč do prázdné branky. Sionko Rangers k vyrovnání nepomohl, naopak domácí v 74. minutě zvýšili na 2:0 zásluhou Millera. V 80. minutě hostující Boyd trefil jen břevno.

Výsledky - 8. kolo:
Celtic Glasgow - Glasgow Rangers 2:0, Dundee - Motherwell 1:1, Dunfermline - St. Mirren 2:1, Hibernian - Falkirk 0:1, Kilmarnock - Inverness 1:1.