Evropské ligy

Sudí vyčaroval penaltu a připravil favorita o výhru

5. března 2018 07:55 - Pireus

Hlavní postavou šlágru řecké nejvyšší soutěže mezi odvěkými rivaly Olympiakosem a Panathinaikosem byl rozhodčí. Ten zápas proměnil v penaltovou show. Domácí sahali po gólu z pokutového kopu po těsném vítězství, ale tři minuty před koncem srovnal soupeř z hodně problematické penalty na konečných 1:1. Za co sudí pokutový kop nařídil se můžete přesvědčit ve videu.

Video již není dostupné

sntv

Olympiakos se chce porvat o mistrovský titul a ze šlágru chtěl vytěžit tři body. Jenže proti byl rozhodčí. Tři minuty před koncem si to za stavu 1:0 namířil do pokutového území domácích bývalý obránce Liverpoolu Emiliano Insua, jeho průnik zastavil na hranici velkého vápna Engelsa a světe div se, sudí ukázal na penaltu. Hráči Olympiakosu nevěřili vlastním očím, ale nic nezmohli.

Panathinaikos vyrovnal na 1:1 a domů odjížděl určitě spokojenější. Olympiakos nyní ztrácí sedm bodů na vedoucí AEK Atény, odehrál však o utkání méně.