Polák dal gól, ale Norimberk jen remizoval s Mohučí

BERLÍN

Český fotbalový reprezentant Jan Polák byl jediným úspěšným střelcem Norimberku, který ale v 6. kole německé ligy jen remizoval doma s Mohučí 1:1. I přes dvoubodovou ztrátu se Norimberští posunuli do čela tabulky, kterou povedou minimálně do neděle díky nejlepšímu skóre při bodové rovnosti se třemi soupeři.

DEFAULT TITLE

Polák se prosadil v 25. minutě, když z dvaceti metrů trefil přesně roh branky. O čtyři minuty později navíc vybojoval pokutový kop, který však Vittek neproměnil. V dalším průběhu utkání se Polák spolu s reprezentačním kolegou Galáskem museli soustředit především na defenzivu, jelikož byl těsně před pauzou vyloučen jejich spoluhráč Mnari. Náporu hostů však neodolali, pět minut před koncem vyrovnal Babatz. To již nebyl na hřišti Galásek, který v 70. minutě přepustil své místo Niklovi.

Na špici tabulky je tak nyní hned čtveřice týmů s deseti body. Zaváhal totiž také mistrovský Bayern Mnichov, který prohrál na hřišti čtrnáctého Wolfsburgu 0:1. O vedení v soutěži připravil hosty německý reprezentant Hanke.

Deset bodů mají také Brémy, které jasně přehrály Mönchengladbach 3:0 díky výjimečné pětiminutovce. První půlhodina hry byla vyrovnaná, než se prosadil Hunt. Tři minuty poté zvýšil Schulz a hosté se ani nestačili vzpamatovat a inkasovali potřetí zásluhou Diega. Za poražené odehrál sedmdesát minut Václav Svěrkoš.

Hamburk i s Davidem Jarolímem v sestavě opět nedokázal plně bodovat a pouze remizoval 2:2 s Frankfurtem, když musel dvakrát dotahovat. Nejprve Ljuboja vyrovnal po trefě Meiera a poté Bamogo reagoval na zásah Amanatidise.

Německo - 6. kolo:
Bielefeld - Chotěbuz 3:1 (48. Zuma, 64. Wichniarek, 74. Masmanidis - 22. Munteanu), Brémy - Mönchengladbach 3:0 (33. Hunt, 36. Schulz, 38. Diego), Cáchy - Bochum 2:1 (48. Schlaudraff, 44. Rösler - 37. Gekas), Frankfurt - Hamburk 2:2 (36. Meier, 58. Amanatidis - 51. Ljuboja, 69. Sanogo), Norimberk - Mohuč 1:1 (25. Polák - 85. Babatz), Wolfsburg - Bayern Mnichov 1:0 (39. Hanke).