Evropské ligy

Lyon díky Wiltordovi těsně zvítězil nad Sochaux

30. září 2006 19:36 - PAŘÍŽ

Fotbalisté Lyonu zvítězili v utkání osmého kola francouzské ligy v Sochaux až po boji. Vedoucí tým tabulky dlouho nemohl překonat domácí obranu a zdálo se, že si odveze jen bod za bezbrankovou remízu. Až dvanáct minut před koncem se prosadil Wiltord a zařídil Lyonu sedmou výhru z osmi zápasů. Vítěz ligy z posledních pěti ročníků tak má na špici tabulky šestibodový náskok.

Sport.cz

Trenér Houllier nechal odpočívat hned pětici hráčů základní sestavy, jelikož Lyon měl v posledních dnech kvůli Lize mistrů náročný program. Kvůli nepříznivému stavu však musel udělat v druhém poločasu změny a do hry postupně poslal svého nejlepšího střelce Brazilce Freda, Portugalce Tiaga a také Wiltorda. Pro Houlliera to bylo šťastné rozhodnutí, jelikož právě Wiltord byl nakonec tím, kdo dokázal protrhnout střelecké trápení.

Monako se konečně dočkalo vítězství, když díky trefám Yaya Tourého a Meneze zvítězili 2:1 nad Le Mans. Branku hostí zaznamenal z penalty Romaric. Celé utkání odehrál v dresu vítězů Jan Koller a první poločas také Jaroslav Plašil. Pro Monako to byla teprve druhá výhra v sezoně a odlepilo se díky ní ode dna tabulky, když se dostalo na šestnáctou pozici.

Lille díky Fauvergueovi porazilo Nice 1:0 a posunulo se na třetí místo. Posun naopak nezaznamenalo Bordeaux, když překvapivě nezvládlo duel s Valenciennes a prohrálo 0:2. O branky vítězů se postaral Chella a v nastaveném čase Bourgeois.

Francie - 8. kolo:
Sochaux - Lyon 0:1 (78. Wiltord), Lille - Nice 1:0 (67. Fauvergue), Lorient - Troyes 0:0, Monako - Le Mans 2:1 (9. Touré, 83. Menez - 24. Romaric z pen.), Sedan - Rennes 1:0 (39. Novo z pen.), Valenciennes - Bordeaux 2:0 (71. Chella, 90.+1 Bourgeois).