Evropské ligy

Reggina remizovala s Bergamem a odepsala mínusový bod

30. září 2006 20:11 - ŘÍM

Jeden bod dokázala Reggina škrtnout ze svého trestu za korupční aféru v 5. kole italské fotbalové ligy, v němž remizovala 1:1 na hřišti Bergama. Vše podstatné se odehrálo hned v úvodu. Domácí se ujali vedení v třetí minutě díky Loriovi, jenže neuběhlo ani 180 sekund a bylo vyrovnáno, což zařídil záložník Tedesco. Reggina je tak nadále předposlední s minus deseti body a Bergamo s šesti osmé.

Sport.cz

Zápornou bilanci si vylepšilo také římské Lazio, když díky lepšímu druhému poločasu jasně pokořilo Turín 4:0. Zbývají mu tak již jen dva minusové body z jedenácti obdržených. Po bezbrankové první půli se prosadil útočník Rocchi a převahu hostí potvrdil obránce Oddo, který se nejprve trefil z pokutového kopu a poté přidal další branku ranou z dálky. Střelecký účet uzavřel Mauri.

Serie A - 5. kolo:
Bergamo - Reggina 1:1 (3. Loria - 6. Tedesco), FC Turín - Lazio Řím 0:4 (55. z pen. a 67. Oddo, 49. Rocchi, 72. Mauri).
Tabulku soutěže najdete zde

Fotbalisté Juventusu Turín se v druhé italské lize rychle blíží z minusu. Po dnešní výhře v Piacenze 2:0 už mají záporné jen čtyři body. Původně začínali kvůli trestu za účast v korupční aféře s minus 17 body a za normálních okolností by s bilancí čtyř výher a jedné remízy tabulku soutěže vedli.

Jeden z nejslavnějších klubů světa znovu zachránili ti, kteří jej v těžkých momentech neopustili. Oba góly vsítil Francouz Trezeguet, na oba mu nahrál kapitán Del Piero. Hráči, kteří v červenci nastoupili ve finále mistrovství světa, v druhé lize září. Stejně jako Pavel Nedvěd, jenž před prvním gólem uvolnil Del Piera. Trezeguet se dvakrát prosadil hlavou a zajistil Juventusu čtvrtou výhru za sebou.

Serie B - 5. kolo:
Boloňa - Cesena 1:1, Brescia - Albinoleffe 1:1, Crotone - Treviso 0:2, Lecce - FC Janov 3:2, Pescara - Verona 0:0, Piacenza - Juventus Turín 0:2, Rimini - Modena 1:1, Spezia - Neapol 0:1, Vicenza - Frosinone 1:2.