Evropské ligy

Barcelona první zápas bez Eto'a zvládla

1. října 2006 08:34 - BILBAO

Islandský útočník Eidar Gudjohnsen v sobotním utkání 5. kola španělské ligy dokázal, že může v útoku Barcelony nahradit zraněného kanonýra Samuela Eto'a. Letní posila z Chelsea byla u dvou gólů katalánského velkoklubu, jenž vyhrál 3:1 v Bilbau a upevnil si vedení v tabulce.

Vítězové dvou posledních ročníků Primera Ligy šli do zápasu po dvou remízách, v domácí soutěži a Lize mistrů, při níž navíc ztratili Eto'a možná až na pět měsíců kvůli zranění kolena. Ani sobotní zápas se pro ně nevyvíjel příznivě, když už v 11. minutě poslal domácí Athletic do vedení Yeste.

Ještě před přestávkou si však Gudjohnsenův centr srazil do branky obránce Ustaritz a sám Islanďan po hodině hry dokonal obrat. Skóre pečetil střídající Argentinec Saviola, jenž po hostováních v Monaku a Seville vstřelil první gól za Barcelonu od roku 2004 a pogratuloval tak kouči Franku Rijkaardovi k 44. narozeninám.

Na Barcelonu se mohl dnes dotáhnout odvěký rival Real Madrid, ten ale v městském derby s Atlétikem získal jen bod za remízu 1:1. Stadion Santiaga Bernabeua šokoval už v šesté minutě hostující Mista, ale dvěma góly z Ligy mistrů povzbuzený kapitán Raúl ještě do přestávky vyrovnal. Další gól však svěřenci Fabia Capella nepřidali a v tabulce je předstihla i Sevilla. Úřadující šampioni Poháru UEFA vyhráli 1:0 nad Getafe.

V nečekaně dobrých výkonech pokračuje nováček Huelva, jenž si dnes vyšlápl i na mnohem slavnější Betis. Domácí soupeře ze Sevilly uzemnili dvěma góly v závěru díky Sinamovi-Pongollemu a Guerrerovi.

Ve 21:00 se hraje utkání Valencia - Tarragona.

Španělsko - 5. kolo:
Bilbao - FC Barcelona 1:3 (11. Yeste - 45. vlastní Ustaritz, 60. Gudjohnsen, 77. Saviola), Real Madrid - Atlético Madrid 1:1 (37. Raúl - 6. Mista), Santander - Vigo 1:1 (23. Žigič - 56. Iriney), FC Sevilla - Getafe 1:0 (31. Fabiano), Mallorca - Villarreal 1:2 (57. Jankovič - 20. a 23. Forlán), Zaragoza - Levante 2:2 (59. Celades, 78. Militio - 22. Camacho, 44. Ettien), La Coruňa - San Sebastian 2:0 (83. Barragan, 88. Riki), Huelva - Betis Sevilla 2:0 (86. Sinama-Pongolle, 88. Guerrero), Espaňol Barcelona - Pamplona 0:0.