Evropské ligy

Milánské týmy ztrácely body, Fiorentina porazila Catanii

1. října 2006 17:53 - ŘÍM

Český fotbalový reprezentant Marek Jankulovski nastoupil v druhé půli ligového zápasu AC Milán proti Sieně, ale příliš důvodů k radosti mít nemohl. Milánský tým nedokázal soupeře porazit a v domácím utkání tak po bezbrankové remíze ztratil dva body. Podobně dopadl i jeho městský rival Inter, který pouze remizoval 1:1 na půdě Cagliari, kde navíc musel dohánět ztrátu.

Sport.cz

V pátém kole Serie A si zahrál i Tomáš Ujfaluši z Fiorentiny, která získala tři body z duelu s Catanií a jejíž zadní řady si navíc po výhře 3:0 připsaly čisté konto. V čele tabulky je římský celek AS, který doma porazil Empoli 1:0. Jedinou branku utkání obstaral v 23. minutě Montella.

V Janově sice místní Sampdoria od čtvrté minuty prohrávala, ale nakonec se jí podařilo zápas s Parmou otočit a dovést do vítězného konce. Domácí do půle vyrovnali, v 53. minutě už vedli 2:1 a dokonalý obrat završil v 64. minutě Bonazzoli. Hosté se vzmohli už pouze na snížení, když dvanáct minut před koncem proměnil penaltu Contini.

Zbývající zápas kola Chievo - Palermo začne ve 20:30.

Itálie - 5. kolo:
Sampdoria Janov - Parma 3:2 (23. Franceschini, 53. Delvecchio, 64. Bonazzoli - 4. Dessena, 78. Contini z pen.), Fiorentina - Catania 3:0 (54. Jörgensen, 79. Toni, 83. Dainelli), AS Řím - Empoli 1:0 (23. Montella), Messina - Livorno 0:1 (76. Danilevičius), AC Milán - Siena 0:0, Cagliari - Inter Milán 1:1 (17. Colucci - 38. Grosso), Udine - Ascoli 0:0.