Evropské ligy

Manchester po výhře nad Newcastlem předstihl Chelsea

1. října 2006 18:37 - LONDÝN

Fotbalisté Manchesteru United porazili v domácím utkání anglické ligy Newcastle 2:0 a dostali se v tabulce o skóre před dosud vedoucí Chelsea. Páté vítězství v sezóně zařídil Ole Gunnar Solskjaer, který svými góly orámoval přestávku. Norský útočník se trefil nejprve ve 40. minutě po přihrávce Cristiana Ronalda a tři minuty po pauze zužitkoval pas od Vidiče.

Na Chelsea se mohl dotáhnout i Portsmouth, ale prohrál 1:2 v Londýně s přemožitelem Slavie v Poháru UEFA Tottenhamem. Domácí vedli už o dva góly po trefách Murphyho a Defoa z penalty, snížení ještě před přestávkou zásluhou Kanua hosty k obratu nevyburcovalo.

Doma vyhrál i Blackburn, který ale musel otáčet zápas proti Wiganu. Hosté se dostali do vedení už ve druhé minutě zásluhou Emila Heskeyho, ale Bentley gólem do šatny vyrovnal a McCarty v závěru obrat dokonal. Naopak West Ham nestačil před vlastními diváky na nováčka z Readingu, který už čtvrtým vítězstvím dokázal, že do Premier League patří. V Londýně vyhrál 1:0 gólem Korejce Sol Ki-Hjona z druhé minuty.

Anglie - 7. kolo:
West Ham - Reading 0:1 (2. Sol Ki-Hjon), Manchester United - Newcastle 2:0 (40. a 48. Solskjaer), Blackburn - Wigan 2:1 (45. Bentley, 81. McCarthy - 2. Heskey), Tottenham - Portsmouth 2:1 (1. Murphy, 35. Defoe z pen. - 40. Kanu).