Suchý prvním gólem v sezóně pomohl Basileji k remíze v Bernu

Bern

Trvalo to celou věčnost, přesněji čtrnáct měsíců. Kapitán fotbalistů Basileje Marek Suchý prvním gólem v sezóně pomohl k remíze 2:2 na hřišti vedoucího týmu švýcarské ligy Young Boys Bern. Dělba bodů však více vyhovuje lídrovi, jenž má i po 27. kole v čele výrazný náskok 16 bodů.

Fotbalista Basileje Marek Suchý (vlevo) při utkání Ligy mistrů. Ve švýcarské nejvyšší soutěži se radoval z gólu, po čtrnácti měsících.

Třicetiletý obránce Suchý se prosadil v 47. minutě lehkou tečí přímého kopu a prvním gólem od loňského února poslal Basilej do vedení 2:1. O devět minut později ale překonal Tomáše Vaclíka v brance hostujícího týmu Christian Fassnacht a stanovil konečné skóre zápasu.

Basilej mohla vítězstvím ještě zdramatizovat boj o titul a udržet si naději na devátý ligový triumf za sebou. Remíza spíše nahrála bernským Young Boys, kteří se přiblížili k zisku prvního titulu od roku 1986. Lídr má před sebou do konce sezóny ještě devět zápasů, Basilej deset.