Hamburk bez vyloučeného Jarolíma prohrál a je předposlední

BERLÍN

Fotbalovému reprezentantovi Davidu Jarolímovi se další zápas v roli kapitána Hamburku nepovedl. Jeho tým v německé lize podlehl Schalke 1:2 a český záložník utkání nedohrál poté, co v závěru prvního poločasu dostal v rozmezí čtyř minut svou pátou a šestou žlutou kartu v sezóně. Trápení Hamburku umocnil Sanogo, jenž ve 49. minutě neproměnil penaltu.

DEFAULT TITLE

Jarolímův tým jako jediný v bundeslize nedokázal za sedm kol ani jednou vyhrát a je předposlední. Soutěž vede jiný hanzovní klub z Brém. Werder dnes deklasoval Bochum na jejím hřišti 6:0, když pět branek nasázel soupeři ve druhém poločase. Brémy jsou po vysoké výhře první v tabulce o skóre před Bayernem Mnichov.

Obhájce titulu porazil dosud vedoucí Herthu Berlín 4:2. Domácí vedli v 53. minutě po Pizarrově brance už 3:0, hostům se ale ještě podařilo utkání zdramatizovat. V 56. minutě se trefil Fathi a na rozdíl jedné branky snížil srbský kanonýr Pantelič. Konečné slovo však měl opět Bayern zásluhou Podolského.

Předposlední místo opustil Hannover, který remizoval s Frankfurtem 1:1. Domácí s útočníkem Jiřím Štajnerem v sestavě promarnili v prvním poločase šanci na dvoubrankové vedení, když Tarnat z penalty nepřekonal gólmana Prölla. Eintracht po přestávce vyrovnal.

Německo - 7. kolo:
Bayern Mnichov - Hertha Berlín 4:2 (9. Makaay, 15. Sagnol, 53. Pizarro, 78. Podolski - 58. Fathi, 73. Pantelič), Hamburk - Schalke 1:2 (30. Trochowski - 16. Altintop, 53. Bordon), Bochum - Brémy 0:6 (6. Hunt, 60. Schulz, 76. Vranjes, 77. Diego, 88. Fritz, 90. Naldo), Mönchengladbach - Wolfsburg 3:1 (34. Kluge, 35. Neuville, 83. Degen - 17. Madlung), Hannover - Frankfurt 1:1 (22. Hášemíján - 56. Meier), Stuttgart - Leverkusen 3:0 (22. Gomez, 48. Boka, 76. Hitzlsperger).