Chelsea při vítězství nad nováčkem přišla o oba brankáře

LONDÝN

Oba brankáře ztratili fotbalisté Chelsea v utkání anglické ligy v Readingu, kde přesto zvítězili 1:0 a v tabulce jsou druzí jen o skóre za Manchesterem United. Už v první minutě opustil branku obhájců titulu Petr Čech, kterého domácí záložník Hunt ve sprintu kopl do hlavy. V samém závěru zápasu potkal podobný osud při závaru před brankou jeho náhradníka Cudiciniho a poslední desítky sekund musel odchytat obránce Terry.

Trenér Chelsea José Mourinho.

O výhře hostů v bizarním duelu rozhodl těsně před poločasem vlastním gólem Ingimarsson. Oba týmy dohrávaly zápas v deseti. Ve vyhrocené atmosféře druhé půle byli vyloučeni hostující Mikel a domácí náhradník Bikey. Ligový nováček mohl při akci, během níž byl sražen soupeřem ve výskoku Cudicini, odvrátit první domácí porážku v sezoně, ale Drogba míč v poslední chvíli odkopl.

Čtvrté vítězství za sebou si připsali v anglické lize fotbalisté Arsenalu, v jejichž dresu odehrál při hladké výhře 3:0 nad Watfordem povedený zápas Tomáš Rosický. Kapitán české reprezentace se dostal do čtyř velkých šancí, žádnou však neproměnil. V 75. minutě byl střídán za bouřlivého potlesku diváků na zaplněném stadionu Emirates.

K prvnímu gólu pomohl Arsenalu hostující Stewart, který si srazil nešťastně míč do vlastní branky. Na 2:0 zvýšil ještě před přestávkou po dlouhém výkopu brankáře Lehmanna francouzský kanonýr Thierry Henry, jenž v 66. minutě parádně přihrál na třetí gól před prázdnou branku Adebayorovi. Poprvé v kariéře nastoupil v základní sestavě Arsenalu sedmnáctiletý talent Walcott, jenž se v týdnu blýskl dvěma góly v dresu anglické jednadvacítky.

Dva čeští legionáři se představili v dresu Aston Villy v duelu s Tottenhamem. Poprvé v sezoně se po zranění objevil v základní sestavě Milan Baroš a v průběhu utkání se na hřiště dostal i záložník Patrik Berger, jenž má za sebou téměř roční herní pauzu způsobenou zdravotními problémy. Domácím však k výhře nepomohli. V 75. minutě neproměnil penaltu Barošův kolega z útoku Angel a o minutu později si navíc vstřelil vlastní branku. Remízu 1:1 zachránil devět minut před koncem Barry.

Aston Villa se dál drží nečekaně vysoko na pátém místě o skóre za Arsenalem, jenž má na kontě o zápas méně. Manchester otočil zápas s Wiganem

Fotbalisté Manchesteru United otočili zápas na hřišti Wiganu a po vítězství 3:1 si upevnili vedení v tabulce. Favorit prohrával už od čtvrté minuty, kdy se do Van der Sarovy sítě trefil z 25 metrů obránce Baines, a na vyrovnání čekal skoro hodinu.

Pak se ale v 62. minutě prosadil premiérově v dresu United Vidič a zahájil obrat ve skóre. Už o čtyři minuty později se potřetí v ročníku trefil kanonýr Saha a vítězství lídra tabulky korunoval v nastavení šikovný Nor Ole Gunnar Solskjaer svým čtvrtým gólem v sezoně.

Premier League - 8. kolo:
Wigan - Manchester United 1:3 (4. Baines - 62. Vidič, 66. Saha, 90.+3 Solskjaer), Arsenal - Watford 3:0 (32. vlastní Stewart, 43. Henry, 66. Adebayor), Aston Villa - Tottenham 1:1 (81. Barry - 76. Angel), Liverpool - Blackburn 1:1 (63. Bellamy - 17. McCarthy), Manchester City - Sheffield United 0:0, Middlesbrough - Everton 2:1 (26. Yakubu, 71 Viduka - 77. Cahill), Portsmouth - West Ham 2:0 (24. Kanu, 82. Andrew Cole), Reading - Chelsea 0:1 (45. vlastní Ingimarsson).