Fotbalisté Lyonu porazili Haškův tým těsně 2:1

Ještě dvě minuty před koncem drželi fotbalisté St. Etienne vedení českým trenérem Ivanem Haškem ve francouzské lize na hřišti mistrovského Lyonu cennou remízu, nakonec ale podlehli 1:2. O osmé výhře úřadujícího pětinásobného šampiona v devátém utkání letošní sezóny nakonec rozhodl Brazilec Juninho.

DEFAULT TITLE

Juninho využil početní převahu, kterou měli domácí od 81. minuty po vyloučení Diatty. V závěru zápasu se dostal na hřiště i český útočník Marek Heinz, jenž nastoupil za St. Etienne podruhé po svém nedávném příchodu, na výsledku však nic nezměnil.

Monako s Janem Kollerem a Jaroslavem Plašilem prohrálo se Šmicrovým Bordeaux 0:1. Domácí Girondins stále bez zraněného reprezentačního záložníka vyhráli gólem Perey ze 70. minuty.

Soupeř Mladé Boleslavi Paris St. Germain nastřílel čtyři góly Sedanu a o dva z nich se postaral Pauleta, který je se šesti trefami novým lídrem tabulky střelců. Domácí rozhodli zápas v oslabení - od 43. minuty, kdy byl stav 1:1, totiž hráli bez vyloučeného autora první branky Fraua, přesto dali hostům po změně stran další tři góly. Vítězství 4:2 slavil i David Rozehnal, pařížský celek odehrál zápas v sestavě: Landreau - Traore, Paulo Cesar, Rozehnal, Drame - Yepes, Rothen (46. Diane), Chantome, Frau - Kalou (76. Pancrate), Pauleta (80. Rodriguez).

Francie - 9. kolo:
Lyon - St. Etienne 2:1 (65. Tiago, 88. Juninho - 67. Hautcoeur), Bordeaux - Monako 1:0 (70. Perea), Nantes - Sochaux 0:2 (27. Afolabi, 48. Santos z pen.), Nice - Lorient 3:0 (12. a 51. Bellion, 77. Kone), Paris St. Germain - Sedan 4:2 (56. a 72. z pen. Pauleta, 6. Frau, 49. Yepes - 18. Marin, 90.+3 Boutabout), Rennes - Auxerre 3:1 (39. a 80. Utaka, 45.+1 Marveaux - 90.+3 Mathis), Toulouse - Valenciennes 3:0 (9. Batlles, 13. Mansare, 29. Ebondo), Troyes - Lille 1:1 (39. Nivet z pen. - 47. Keita).