Sevilla před soubojem s Libercem prohrála v Barceloně

MADRID

Fotbalisté Barcelony v 6. kole španělské ligy vrátili Seville porážku ze Superpoháru a vyhráli 2:1. Hrdinou duelu mezi úřadujícími vítězi Ligy mistrů a Poháru UEFA se stal Brazilec Ronaldinho, který se postaral o první dvě branky domácích. Nejprve proměnil pokutový kop a po vyrovnání Kanouteho poslal Barcelonu opět do vedení. Gólovou tečku obstaral deset minut před koncem argentinský talent Messi.

DEFAULT TITLE

Sevilla, čtvrteční soupeř Liberce v Poháru UEFA, nastoupila v sestavě: Palop - Navarro, Escude, Corneia, Alves - Poulsen, Navas, Renato (85. Blanco), Puerta (45. Martí) - Fabiano (45. Dragutinovič), Kanoute.

V šestém kole španělské fotbalové ligy zaznamenala Valencie první prohru v sezóně, když nestačila na Celtu Vigo a odvezla si z jejího hřiště porážku 2:3. Celta byla aktivnější od samého začátku, ale do vedení se dostala Valencie. Do poločasu však ještě vyrovnal domácí Baiano. Nástup do druhé půle vyšel Celtě excelentně, když rychle získala dvoubrankové vedení. Morientes pak ještě snížil, ale víc hosté nesvedli.

Soupeř pražské Sparty v Poháru UEFA Espaňol Barcelona se předvedl kvalitní defenzivou, když uhrál bezbrankovou remízu na hřišti Villarrealu. Přesto je v tabulce až šestnáctý se ziskem pěti bodů. Espaňol nastoupil v sestavě: Kameni - Lacruz, Velasco, Jarque, Hurtado - Chica, De la Peňa (90.+1 Zabaleta), Fredson, Corominas - Rufete (56. Moha), Tamudo (85. Pandiani).

Poslední San Sebastian opět zklamal a dobře rozehrané utkání se Zaragozou ztratil také díky oslabení. Prieto sice dostal domácí do vedení, ale Rivas se o chvíli později nechal vyloučit po faulu v pokutovém území a navíc penaltu proměnil Milito. Ten samý hráč pak ještě zvýšil na konečných 3:1.

Fotbalisté Atlética Madrid slavili v sobotu večer kontroverzní vítězství 2:1 nad Huelvou. Rozhodčí uznal dvanáct minut před koncem druhý domácí gól, při kterém poslal Argentinec Aguera míč do branky evidentně rukou. Do rozhodujícího okamžiku dala obě mužstva po gólu z penalt, byť hostující Javi Guerrero uspěl až s dorážkou. Po sporné trefě stihla obě mužstva ještě přijít o jednoho hráče.

Španělsko - 6. kolo:
Atlético Madrid - Huelva 2:1 (71. Torres z pen., 78. Aguero - 63. Guerrero), Levante - Mallorca 0:1 (22. Arango), Pamplona - Santander 0:1 (53. Melo z pen.), San Sebastian - Zaragoza 1:3 (29. Prieto - 34. z pen. a 59. G. Milito, 55. Diogo), Tarragona - Bilbao 2:3 (53. vlastní Sarriegi, 71. Makukula - 11. z pen. a 50. Yeste, 29. Iraola), Vigo - Valencie 3:2 (45. Baiano, 52. Da Silva, 56. Cannobio - 40. Navarro, 62. Morientes), Villarreal - Espaňol Barcelona 0:0, Barcelona - Sevilla 3:1 (28. z pen. a 39. Ronaldinho, 81. Messi - 37. Kanoute), Betis Sevilla - La Coruňa 1:1 (90.+2 Robert z pen. - 48. Arizmendi).