Caen - Monako 1:2Boj o druhé místo ve francouzské Ligue 1 pokračuje

Paříž

Souboj o druhé místo ve francouzské lize pokračuje. V 36. kole zvládli své zápasy fotbalisté Lyonu, Monaka i Marseille a rozdíly mezi nimi činí bod. Na pátou pozici se posunulo Rennes po výhře 2:1 nad Štrasburkem.

Druhou pozici, jež zajišťuje účast v základní skupině Ligy mistrů, drží po osmém vyhraném zápase v řadě Lyon. Podobnou sérii naposled zažil v roce 2006, kdy zvládl zvítězit devětkrát. Dnes Olympique v pátém domácím utkání po sobě udržel čisté konto a porazil 3:0 Troyes, které se nachází na sestupové předposlední pozici.

Třetí Monako zachránil na hřišti Caen osmnáctiletý záložník Sylla, který vstřelil oba góly knížecího celku a tím druhým v první minutě nastavení rozhodl o výhře 2:1. Monako tak ukončilo sérii tří zápasů bez vítězství, zatímco Caen z posledních osmi duelů vydolovalo jen dva body a stále si nemůže být jisto záchranou.

Marseille ve večerním duelu zdolala Nice 2:1 a pošesté v řadě bodovala. Finalista Evropské ligy přitom musel skóre otáčet, neboť hosté už od páté minuty vedli zásluhou Balotelliho. Za domácí však zareagovali Germain a Payet.

Rennes s Tomášem Koubkem v brance porazilo Štrasburk a poskočilo na páté místo před St. Etienne, které poprvé po 13 zápasech prohrálo. "Štěpáni" nestačili na Bordeaux, za které se v 42. minutě dostal do hry záložník Jaroslav Plašil, a podlehli 1:3.

Prvním jistým sestupujícím jsou dvě kola před koncem Mety. Rozhodlo o tom nastavení duelu s Angers, ve kterém přišly o těsné vedení a hosté zásahy Pavloviče a Taita skóre otočili.

Francouzská fotbalová liga - 36. kolo:
St. Etienne - Bordeaux 1:3 (28. Cabella z pen. - 30. Sankharé, 36. Koundé, 90.+5 Malcom)
Lyon - Troyes 3:0 (28. a 35. Traoré, 88. Cornet)
Caen - Monako 1:2 (40. Santini - 12. a 90.+1 Sylla)
Dijon - Guingamp 3:1 (34. Kwon Čchang-hun, 65. Yamberé, 90.+1 Sliti - 57. Eboa)
Mety - Angers 1:2 (20. Mollet - 90.+1 Pavlovič 90.+3 Tait)
Nantes - Montpellier 0:2 (51. Dolly, 64. Mbenza)
Rennes - Štrasburk 2:1 (14. Bourigeaud z pen., 59. Hunou - 66. Liénard)
Toulouse - Lille 2:3 (9. Jean, 44. Jullien - 5. a 83. Pépé, 80. Bissouma)
Marseille - Nice 2:1 (13. Germain, 72. Payet - 5. Balotelli)