Rubriky:

Evropské ligy

Huntův zákrok na brankáře Čecha potrestán nebude

19. října 2006 14:31 - LONDÝN

Stephenu Huntovi, po jehož zásahu skončil český brankář Petr Čech s proraženou lebkou v nemocnici a bude zřejmě několik měsíců bez fotbalu, nehrozí žádný trest ze strany anglické Fotbalové asociace (FA). Ta oznámila, že se událostmi ze sobotního zápasu Premier League v Readingu, v němž byli Čech a další brankář Chelsea Carlo Cudicini zraněni, zabývat nebude.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

FA na své internetové stránce uvedla, že zákrok na Čecha i střet Ibrahima Sonka s Cudicinim prozkoumala a zkontaktovala i hlavního rozhodčího zápasu Mika Rileyho. Ten asociaci potvrdil, že oba incidenty v zápase viděl dobře. "Proto už nebudeme podnikat žádné další akce," oznámila FA.

Sledujte aktuality kolem Petra Čecha na Sport.cz
ZRANĚNÍ Dostal kopanec do hlavy, odnesli ho
ZÁPAS Chelsea přišla o oba brankáře
DIAGNÓZA Zlomená lebeční kost, operace
TRENÉR Mourinho měl o Čecha strach
SPECIALISTA Mohl by být mimo hru půl roku
KOLEGOVÉ Brankáři odsoudili zákrok
ZLEPŠENÍ Přijal první návštěvy
ODBORNÍCI Lékaři jsou v jeho případě optimisty
ZÁKROK V hlavě má dvě kovové destičky
KOMUNIKUJE Pozdravuje fanoušky a těší se domů
STÍŽNOST Na sanitku čekal půl hodiny, tvrdí Mourinho
NÁHRADNÍK Cudicini: Hunt je lhář
RODIŠTĚ S gólmanem Čechem soucítí celá Plzeň

Hunt ani Sonko nebyli v zápase za své zákroky na brankáře Chelsea napomínáni, ačkoli oba gólmani museli po střetech s hráči Readingu do nemocnice. Český reprezentant Čech se již podrobil operaci lebky a stále je hospitalizován v Oxfordu, Cudicini se zřejmě příští týden vrátí k týmu.

Hunt se již za svůj atak veřejně i písemně Čechovi omluvil, nicméně trvá na tom, že šlo o nešťastnou náhodu. Naproti tomu představitelé Chelsea i hráči tvrdí, že se z Huntovy strany rozhodně jednalo o úmysl.

Londýnský klub si také asociaci stěžoval na údajně nedostatečné zdravotnické zajištění na stadiónu v Readingu, k tomu se zatím FA nevyjádřila.

ČTK, Sport.cz

Zrušit