Rubriky:

Evropské ligy

Gólman Chelsea lituje okolností, za jakých chytá

20. října 2006 13:47 - LONDÝN

Brankář Hilário prožívá v Chelsea rozporuplné pocity; zranění Petra Čecha a Carla Cudiciniho z něj na jednu stranu udělaly momentální gólmanskou jedničku a nečekaně mu daly příležitost zasáhnout v prestižní Lize mistrů proti Barceloně. Portugalec, který v sobotu oslaví jednatřicáté narozeniny, však nemá žádnou radost z okolností, za jakých v klubu "povýšil".

Oba jeho upřednostňovaní kolegové vypadli ze hry v sobotním ligovém utkání v Readingu. Český reprezentační brankář leží v nemocnici po operaci zlomené lebky a Cudicini se rovněž zotavuje ze silného otřesu.

"Takhle jsem se nechtěl dostat do hry. Dostat se do týmu v této situaci není žádným potěšením," litoval v britském tisku Hilário. Svoji příležitost ale bral jako fakt. "Za ta léta se ze mě stal profesionál, a podobné situace se děly i mně. Z některých jsem těžil já, z jiných na můj úkor další spoluhráči," konstatoval.

Dosavadní brankářská trojka se každopádně stejně jako zbytek týmu musela vyrovnat po vážném Čechově zranění s náročnou situací. "To člověk musí odložit citovou a lidskou stránku. Musí ukázat velkou psychickou odolnost," řekl Hilário, který výhru věnoval svému konkurentovi. "Nikdy na to vítězství nezapomenu, je věnováno Petrovi. Nikdo jiný než on si to nezaslouží."

Je přesvědčen, že se Čech do branky Chelsea zase vrátí v plné síle a přeje si to, třebaže jej to bude stát znovu místo mezi tyčemi. "Je to silná osobnost, je to vítěz a rychle se z toho dostane. Petr uspěje, všichni na něj čekáme," dodal Hilário.

Sledujte aktuality kolem Petra Čecha na Sport.cz
ZRANĚNÍ Dostal kopanec do hlavy, odnesli ho
ZÁPAS Chelsea přišla o oba brankáře
DIAGNÓZA Zlomená lebeční kost, operace
TRENÉR Mourinho měl o Čecha strach
SPECIALISTA Mohl by být mimo hru půl roku
KOLEGOVÉ Brankáři odsoudili zákrok
ZLEPŠENÍ Přijal první návštěvy
ODBORNÍCI Lékaři jsou v jeho případě optimisty
ZÁKROK V hlavě má dvě kovové destičky
KOMUNIKUJE Pozdravuje fanoušky a těší se domů
STÍŽNOST Na sanitku čekal půl hodiny, tvrdí Mourinho
NÁHRADNÍK Cudicini: Hunt je lhář
RODIŠTĚ S gólmanem Čechem soucítí celá Plzeň
TREST Huntův zákrok potrestán nebude
PŘESUN Převoz do nemocnice blíž k Londýnu

ČTK, Sport.cz