Rubriky:

Evropské ligy

Šlo o život! Soupeře Viktorie Plzeň napadli fanoušci, hvězda má krvavé šrámy na hlavě

16. května 2018 09:53 - Lisabon

Šílené. Fotbalisté Sportingu Lisabon, s kterým se v Evropské lize utkala Viktoria Plzeň, dostali nařezáno a hned dvakrát. Nejdřív v ligové soutěži prohráli v neděli s Maritimem a přišli o možnost poprat se v kvalifikaci o Champions League. Potupu nerozdýchalo padesát fanoušků z tvrdého jádra, kteří pak v tréninkovém centru klubu zaútočili na hráče. Výsledkem nechutného a drsného ataku je zranění největší hvězdy týmu Base Dosta i dalších hráčů, pobodán měl být fyzioterapeut.

Video již není dostupné

sntv

Naštvaní fandové Viktorie Plzeň se po remíze se Slováckem dobývali za hráči Viktorie do útrob Doosan Areny, tam je ale stihli zastavit policisté a následně dav uklidnil i trenér Pavel Vrba. V Portugalsku chuligáni přešli od slov k činům. Asi padesát maskovaných mužů zaútočilo na tréninkové centrum Sportingu. Napadlo zaměstnance klubu i hráče obušky a dalšími zbraněmi.

Nizozemský kanonýr Bas Dost, největší hvězda týmu, zveřejnil fotografii se dvěma škaredými šrámy na čele, zranění měl utrpět i na noze. Podle zprávy TVI24 byl pobodán fyzioterapeut týmu. Napadeni byli i další fotbalisté a trenér. Média uvádějí, že trenér Jorge Jesus, kapitán William Carvalho i jeho zástupce Rui Patricio, stejně jako Marcos Acuna a Rodrigo Battaglia chtějí ukončit své smlouvy.

Padl také návrh, že by tito hráči nenastoupili k nedělnímu finále portugalské pohárové soutěže proti týmu Aves. „Nemám slov. Bylo to strašné, všichni jsme pořád v šoku, nikdo takovou věc nečekal," svěřil se Dost. Toho fanoušci napadli a srazili k zemi. „Pokud není Sporting schopný hráče chránit, budeme muset najít nějaké řešení," prohlásil hráčův agent. „To ještě neznamená, že se Bas rozhodne zrušit smlouvu, ale v tuhle chvíli je na prvním místě bezpečnost hráče i jeho rodiny," dodal.

Klub v prohlášení chování fanoušků důrazně odsoudil.

rjm, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy