Fiorentina po výhře nad Regginou už není poslední

Fotbalisté Fiorentiny ukrojili další tři body ze svého trestu za korupci, když porazili v nedělním utkání 7. kola italské ligy Regginu jasně 3:0. Odpoutali se zároveň ze dna tabulky; mají nyní minus sedm bodů a na poslední místo odsunuli svého dnešního soupeře. O branky Fiorentiny, za kterou odehrál celé utkání Tomáš Ujfaluši, se postarali Mutu, Santana a Blasi.

Dosud vedoucí Inter Milán nedokázal překonat obranu Udine a uhrál jen remízu. Přišel tak o první místo v tabulce, když nečekanou výhru na hřišti jeho městského rivala AC zaznamenalo Palermo. To tak vede tabulku se stejným bodovým ziskem jako Inter.

AC Milán poté, co se rychle dostal z minusu, trochu ztratil dech, a přišel o body podruhé za sebou. Po remíze z minulého kola tentokrát nestačil na Palermo. To se dostalo do vedení tři minuty po změně stran zásluhou Bresciana. V 74. minutě pak na konečných 2:0 zvyšoval Amauri. Český reprezentant Marek Jankulovski odehrál v dresu poražených 64 minut, než ho vystřídal veterán Maldini.

AS nedokázalo zvítězit

Inter mohlo v tabulce přeskočit i římské AS, ovšem ani ono nedokázalo zvítězit. Remízu 1:1 s Chievem zachraňoval v druhé půli kapitán Totti.

Rychlé vedení 2:0 nestačilo Sampdorii Janov k bodovému zisku v zápase na hřišti Bergama. Hosté vedli dvoubrankovým rozdílem již v 11. minutě zásluhou dvou tref Quagliarelly, jenže domácí se nevzdali a utkání otočili. O vyrovnání se postaral kapitán Doni, který dvakrát překonal janovského brankáře z penalty. Rozhodující branku pak minutu před koncem zaznamenal Zampagna.

Jeden minusový bod má stále Lazio Řím, které nedokázalo bodovat v Catanii, kde prohrálo 1:3. Dvakrát se prosadil domácí záložník Colucci. Za Lazio pouze snížil týmový kanonýr Rocchi.

Itálie - 7. kolo:
AS Řím - Chievo 1:1 (66. Totti - 40. Pellisier), Bergamo - Sampdoria Janov 3:2 (38. z pen. a 85. z pen. Doni, 89. Zampagna - 4. a 11. Quagliarella), Catania - Lazio Řím 3:1 (36. a 53. Colucci, 45. Spinesi - 57. Rocchi), Fiorentina - Reggina 3:0 (30. Mutu, 43. Santana, 55. Blasi), Livorno - Siena 0:0, Parma - Ascoli 1:0 (10. Budan), Udine - Inter Milán 0:0, AC Milán - Palermo 0:2 (48. Bresciano, 74. Amauri).