Ajax čtyřmi góly rozstřílel Feyenoord, Alkmaar prohrál

AMSTERODAM

Soupeř pražské Sparty v Poháru UEFA Ajax Amsterodam dnes v osmém kole nizozemské ligy s přehledem porazil fotbalisty Feyenoordu Rotterdam na jejich hřišti 4:0. Ajax, za který odehrál celé utkání na postu stopera Zdeněk Grygera, je tak stále první s náskokem dvou bodů. Naopak liberecký protivník Alkmaar doma nestačil na PSV Eindhoven a prohrál 1:3.

Fotbalisté Ajaxu Amsterodam.

Zatímco v prvním poločase se dvakrát prosadil po centrech ze strany kanonýr Ajaxu Huntelaar, po změně stran se trefoval jeho spoluhráč z útoku Perez. Nejprve proměnil pokutový kop, nařízený za faul na střelce prvních dvou branek, a poté dorazil míč do prázdné branky po další Huntelaarově akci. Domácí Feyenoord navíc dohrál zápas bez dvou vyloučených, červenou kartu viděl nejprve Van Hooijdonk a po něm i Pardo.

Sestava Ajaxu:
Stekelenburg - Heitinga, Stam (25. Ogararu), Grygera, Emanuelson - Gabri, Maduro, Sneijder, De Mul (58. Rosales) - Huntelaar, Perez (68. Vermaelen).

Naopak Alkmaar, soupeř Liberce ve skupině C Poháru UEFA, doma v duelu s PSV Eindhoven třikrát inkasoval. Přišel tak o druhou pozici v tabulce, kterou přepustil právě Eindhovenu.

První branka padla po rohovém kopu, když se hlavou prosadil obránce Da Costa. Alkmaar pak hru vyrovnal, jenže nezvládl začátek druhého poločasu a během prvních dvou minut inkasoval hned dvakrát od Mendeze a Koneho. Až dvacet minut před koncem snížil na konečných 1:3 De Zeeuw.

Sestava Alkmaaru:
Didulica - De Cler, Jaliens, Opdam, Steinsson - Martens (58. Koevermans), De Zeeuw, Da Silva, Schaars (67. Donk) - Arvaladze, Dembele.
Výsledky - 8. kolo:
Alkmaar - PSV Eindhoven 1:3, Feyenoord Rotterdam - Ajax Amsterodam 0:4, Nijmegen - Arnhem 1:0, Utrecht - Haag 2:0.